У КОНГРЕСІ США З’ЯВИЛАСЯ РЕЗОЛЮЦІЯ ЩОДО НЕГАЙНОЇ ПЕРЕДАЧІ УКРАЇНІ ATACMS

У Конгресі США з’явилася резолюція щодо негайної передачі Україні ATACMS

Дев’ятого червня до Палати представників, нижньої палати Конгресу США, законодавці внесли резолюцію до адміністрації президента Джо Байдена щодо негайного надання Україні тактичних комплексів ATACMS. Резолюція є двопартійною – її підтримують республіканці та демократи, йдеться у повідомленні Комітету у закордонних справах Палати представників.

Під резолюцією підписалися голова Комітету Майкл МакКоул, голова Підкомітету з питань Європи Том Кін-молодший, голова Підкомітету з питань Близького Сходу, Північної Африки та Центральної Азії Джо Вілсон, а також член Підкомітету з питань Європи Білл Кітінг, члени Підкомітету з питань України Тед Ліу та Джаред Голден. «Не надаючи Україні зброю, необхідну для перемоги у цій війні, адміністрація затягує конфлікт, через що втрачаються незліченні життя українців», – заявив МакКоул. – «Успіх українського контрнаступу безпосередньо пов’язаний з військовою допомогою, яку надають США та наші союзники. Тому вкрай прикро, що адміністрація затримує мільярди доларів військового фінансування, які можна було б негайно передати Україні і, в свою чергу, допомогти її Збройним силам суттєво змінити ситуацію на полі бою». «Тактичні ракетні комплекси можуть допомогти Україні в її критично важливому контрнаступі, і я сподіваюся, що це двопартійне послання зможе розблокувати це давно назріле політичне рішення», – заявив Том Кін-молодший.

У тексті проекту резолюції згадується про те, що Україна просила надати ATACMS ще у лютому 2022 року. Законодавці звертають увагу президента Байдена на те, що Велика Британія вже поставила Україні аналогічні засоби ураження на відстань майже 250 кілометрів – британські ракети Storm Shadow – та не зустріла з боку Росії значної реакції. Також про постачання аналогічних ракет SCALP-EG вже заявила Франція. Тому законодавці вимагають від адміністрації президента поставити комплекси ATACMS, зважаючи на те, що пускові установки для них (HIMARS або MLRS 270) активно використовуються українськими військовими. Американські законодавці з обох партій вже кілька місяців тиснуть на адміністрацію президента США з вимогою передати далекобійне озброєння, включно із ATACMS. Наприкінці травня Джо Байден у коментарі журналістам заявив, що питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS все ще розглядається. Раніше у Росії оголосили в розшук сенатора Ліндсі Грема, який вимагає якомога швидше відправити Україні ATACMS та касетні боєприпаси для звільнення територій від російських окупантів.

Поделиться публикацией