УКРАЇНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ОТРИМАЛИ ПРАВО ЗБИВАТИ ДРОНИ-ПОРУШНИКИ

Українські прикордонники отримали право збивати дрони-порушники та перехоплювати управління ними для примусової посадки.

Про це 20 грудня ц.р. повідомив портал Мілітарний, посилаючись на пресслужбу ДПСУ.

Повідомляється, що найближчим часом Державна прикордонна служба України розпочне роботу із закупівлі засобів, які дозволять виявляти безпілотники та перехоплювати управління ними.

«Упродовж останніх років збільшується кількість використання безпілотних літальних апаратів для здійснення протиправної діяльності», – зазначив начальник управління організації прикордонної служби Сергій Вороний.

Сергій Вороний зауважив, що  за допомогою дронів порушники здебільшого переправляють контрабандні сигарети, але не виключено, що безпілотники можуть використовуватися й для інших незаконних цілей. У зв’язку з цим Держприкордонслужба ініціювала низку змін до нормативно-правових актів, які були підтримані вищими органами влади.

Днями набрали чинності зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння прикордонниками.

У серпні цього року були внесені певні доповнення у Постанову Уряду «Про прикордонний режим». Зокрема зміни до Постанови Кабінету Міністрів України зобов’язали власників або експлуатантів повітряних суден інформувати прикордонний підрозділ про запланований у прикордонному контрольованому районі політ.

Боротьба з дронами-порушниками

Зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» дозволили прикордонникам застосовувати проти дронів порушників зброю та спецзасоби.

«Військовослужбовці Держприкордонслужби мають право застосовувати вогнепальну зброю з метою також пошкодження або знищення повітряних суден, які здійснюють польоти в межах прикордонної смуги, над або поряд з нашими катерами, кораблями, суднами забезпечення, об’єктами, що охороняються, в тому числі пунктами пропуску і КПВВ, місцями дислокації прикордонних нарядів, якщо такі польоти здійснюються з порушенням встановлених правил. Водночас, хочу наголосити, що в даному випадку зброя застосовується без попередження», – коментує Сергій Вороний.

Полковник Вороний зазначив, що фахівці Держприкордонслужби вивчали досвід країн Європейського Союзу, США та Ізраїлю щодо застосування засобів, які дозволяють перехоплювати управління та примусово садити безпілотні літальні апарати.

У грудні Державна прикордонна служба закупила 60 дронів DJI Matrice 300 на 50 млн гривень, які мають залучити до охорони кордону України.

Поделиться публикацией