SPACEX УСПІШНО ЗАПУСТИЛА РАКЕТУ-НОСІЙ З УКРАЇНСЬКИМ СУПУТНИКОМ НА БОРТУ

Компанія SpaceX успішно запустила ракету-носій Falcon 9 у рамках місії Transporter-3, на борту якої знаходилося 105 апаратів. Серед них і український супутник «Січ 2-30», який став першим апаратом, який наша країна запустила до космосу за 11 років.

Про це 13 січня ц.р. повідомив портал DT,UA.

Запуск ракети-носія відбувся з космодрому на мисі Канаверал о 17.26. Очікується, що супутник відокремиться від розгінного блоку за годину і 23 хвилини після запуску (о 18:49).

Як повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, о 20:15 очікується проліт супутника над територією нашої країни.

Перший ступінь ракети-носія успішно приземлився на посадкову платформу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Супутник «Січ 2-30» почали активно розробляти у 2015 році. Його вага становить 170 кілограмів, корисне навантаження може становити 40 кілограмів. Розробкою супутника займалося «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Призначення супутника «Січ-2-30» – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійного лиха. Він також дозволить і отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.

 

Поделиться публикацией