ASELSAN УКЛАЛА УГОДУ, СПІВВИКОНАВЦЕМ ЯКОЇ СТАНУТЬ УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА

Турецька оборонна компанія ASELSAN уклала угоду з неназваним іноземним замовником на 38,2 млн дол, співвиконавцем якої, стануть українські підприємства.

Про це 3 січня ц.р. повідомив Український мілітарний портал, посилаючись на турецького виробника, який таку інформацію заявив на власних сторінках у соціальних мережах. На фото, яким проілюстровано повідомлення, зображено бойовий модуль Serdar та українську протитанкову керовану 130 мм ракету РК-2 (розробка ДККБ ЛУЧ).

Два роки тому ДККБ ЛУЧ повідомляло про “випробування нового бойового модуля”. Компанія опублікувала відео пусків і зазначила, що всі ракети влучили в ціль.

Наприкінці 2018 року під час параду Збройних сил Катару було продемонстровано три десятки турецьких бронеавтомобілів Ejder Yalçın III з бойовими модулями Serdar.

В 2019 році, за повідомленнями медіа, “Спецтехноекспорт” поставив турецькій компанії комплекти для виробництва 130 бойових модулів (прилади наведення та контролери ракети) на суму 14 млн дол. Зазначалося, що кінцевим покупцем є катарська група компаній Experts Logistics Services.

В квітні 2019 року, перед демонстрацією бойового модуля на міжнародній виставці озброєнь IDEF-2019 керівник департаменту маркетингу ДККБ ЛУЧ Антон Пашинський так охарактеризував кооперацію з Туреччиною по темі “Serdar”:

“Туреччина за останні роки розвинула ринки експорту власного озброєння – інтеграція українських пристроїв наведення та ракет дала нам доступ на ринки, де турецькі партнери мають більші можливості. На сьогоднішній день вже виконується перший контракт на постачання більше сотні даних модулів у третю країну.”

Станом на зараз невідомо, чи Катар вирішив збільшити свій арсенал типу озброєнь, які закуповував раніше, чи турецько-український проект розширив географію поставок.

Поделиться публикацией