На сьогодні є близько десяти експортних контрактів на постачання високоточного озброєння виробництва ДККБ «Луч»
Про це 8 жовтня повідомив під час прес-конференції гендиректор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря, додавши, що українське високоточне озброєння користується досить великою популярністю серед країн-імпортерів.
Зокрема, за словами гендиректора ДК «Укрспецекспорт», ракетні системи, літаки та кораблі складають найбільш амбітні проекти на 2021 рік.
В.Ноздря також відзначив, що ДержККБ «Луч» є успішним підприємством, а його продукція користується попитом на багатьох ринках. Він деталізував, що йдеться про протитанкові керовані комплекси та боєприпаси до них, у співвідношенні 1 до 10.
«В структурі експорту, на сьогодні, якщо взяти всіх спецекспортерів по різному, але для нас це очікувано – близько 10-15% (від загального об’єму), враховуючи поточні контракти. А якщо взяти перспективні проекти, які мають серйозні об’єми, це може стати й 30-40%», — зазначив Вадим Ноздря.
Також він повідомив, що існує великий інтерес й до нових розробок ДККБ «Луч» — протикорабельного комплексу РК-360МЦ «Нептун» та коригованих 300-мм ракет «Вільха».
Як повідомляв «ОПК», нині вже завершені процедури щодо створення спільного українсько-турецького підприємства з виробництва ПТРК «Скіф» на території цієї країни.
Так само, згідно з повідомленням В.Ноздрі, тривають тендерні випробування протитанкового комплексу від ДержККБ «Луч» у Пакистані. Йдеться про можливість укладення ємного контракту на суму у десятки мільйонів доларів, який може забезпечити постачання відповідного українського високоточного озброєння в цю країну на «десяток років».
У квітні 2018 року пройшли випробування спеціально адаптованої до південного клімату версії ПТРК «Скіф»
Однак, хоч на цей час, за результатами випробувань, «Скіф» і є фаворитом тендеру (відповідаючи вимогам замовника приблизно на 90%), все буде залежати від результатів випробувань 2021 року.