УКРАЇНА МОЖЕ ЗАКУПИТИ ВЕЛИКУ ПАРТІЮ АМЕРИКАНСЬКОЇ ЗБРОЇ ВЖЕ В 2019 р. – ПОСОЛ

Українська сторона відпрацьовує контракт на закупівлю великої партії летальної зброї в Сполучених Штатах, який може бути реалізований вже нинішнього року.

Про це, як передає Главком, розповів посол України в США Валерій Чалий, який ближчим часом завершить місію у Вашингтоні.

«Ми очікуємо, що вже цього року буде реалізований великий проект закупівлі летальної оборонної зброї», — зауважив український дипломат.

Він не став уточнювати специфікації озброєнь, однак підкреслив, що це стало можливим «завдяки довірі до України, якої не було ще в 2015 році», а також змінам українського законодавства, які сьогодні реформували цю сферу.

«Для того, аби пройти цей шлях, потрібно було зробити важливі кроки, наприклад, відкрити можливість прямої закупівлі озброєнь Міністерством оборони за кордоном, в першу чергу у США. Чому я кажу «в першу чергу», бо 92% всієї військово-технічної допомоги, яку Україна отримала за чотири роки, надійшло зі Сполучених Штатів. Підкреслю, 92%»,- зауважив посол.

Він також акцентував, що у сфері оборони й безпеки Україна для США зараз є стратегічним партнером, і відповідні інструменти такої взаємодії вже діють незалежно від політичних процесів в Україні і Сполучених Штатах.

Поделиться публикацией