ПОЛЬЩА ЗАКУПОВУЄ У США МОБІЛЬНІ АРТИЛЕРІЙСЬКІ СИСТЕМИ HIMARS НА $ 414 МІЛЬЙОНІВ

Польща закуповує у Сполучених Штатів Америки реактивно-артилерійські системи підвищеної мобільності HIMARS, повідомило «Польське радіо» із посиланням на міністра національної оборони Маріуша Блащака та прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького.

Договір мають підписати у середу, 13 лютого, наголосили політики під час зустрічі із солдатами Першої бронетанкової бригади Збройних сил Польщі у Варшаві-Весолій. Варшава заплатить за дивізіон цієї зброї $ 414 мільйонів.

«Безпека є безцінною… Я, натомість, хочу вас запевнити, що цей договір стосується закупівлі сучасного військового спорядження за добру ціну. За дивізіон HIMARS ми заплатимо чотириста чотирнадцять мійльонів доларів. Це добра ціна», — наголосив Блащак.

Раніше у Пентагоні повідомляли про те, що артилерійські системи HIMARS М124 і пов’язане з ними обладнання коштуватимуть Польщs $ 655 мільйонів. Закупівля цих систем становить важливий елемент модернізації Польщі.

Своєю чергою у Росії заявили про те, американські ракети в Польщі «становлять лише гіпотетичну небезпеку» для Росії.

«Кожен раз, коли суверенна країна озброюється іноземною зброєю, яка потенційно може загрожувати Російській Федерації.., то в першу чергу вони створюють загрозу для своєї території», — заявив у коментарі «РИА Новости» заступник голови комітету з оборони Державної Думи РФ Олександр Шерін.

Шерін також заявив про те, що місця, де будуть розміщені ракетні пускові установки, і їх переміщення «будуть відзначені на картах».

Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що Сполучені Штати розглядають запит Польщі на постійну присутність американських військ на її території із наданням для них бази, фінансування якої візьме на себе польський уряд.

Крім цього, військове керівництво країни планує розмістити нову армійську дивізію на східному кордоні. До складу з’єднання увійдуть дві діючі бригади і ще одна, яка незабаром буде укомплектована. Командування дивізії дислокуватиметься у місті Седльце. У складі дивізії служитимуть 15 тисяч військовослужбовців.

Поделиться публикацией