ДО ВИПРОБУВАНЬ ГОТУЄТЬСЯ ПЕРШИЙ АН-178 БЕЗ РОСІЙСЬКИХ ДЕТАЛЕЙ

У рамках імпортозаміщення замість усього, що раніше постачалося з РФ, літак оснастять західними комплектуючими та вітчизняною авіонікою та іншим обладнанням.

Як повідомив Український мілітарний портал 3 серпня, перший дослідний екземпляр українського близькомагістрального транспортного турбореактивного літака Ан-178, побудований за програмою імпортозаміщення, активно готується до випробувань.

На сьогоднішній день літак знаходиться у випробувальному центрі на Державному підприємстві «Антонов» і проходить етап підготовчих робіт.

На корпусі літака вже розміщено близько 10 тисяч спеціальних датчиків – тензорезисторів. Завдяки їм, під час статичних навантажень на корпус літака вимірюються механічні деформації матеріалу, які відбуваються під час випробувань.

Мета випробувань – підтвердити правильність вибору конструкції, застосованих матеріалів, технології складання і оснащення літака.

Ан-178 – близькомагістральний транспортний турбореактивний літак, розроблений ДП «Антонов». Його розробка була розпочата ще у 2004 році на базі пасажирського Ан-158 (Ан-148-200). За час розробки були внесені деякі зміни, щоб адаптувати цей літак до військової служби.

Прем’єрний показ Ан-178 пройшов на Le Bourget-2015 (Париж, Франція), де новий український транспортник став однією з головних подій, а також на регіональній Dubai Air Show-2015 (ОАЕ) і демонструвався на статичній стоянці. На міжнародній ILA Berlin Air Show-2016 у червні відбувся успішний дебют літака в льотній програмі виставки.

Поделиться публикацией