ДККБ «ЛУЧ» ТА ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ УКРАЇНИ РЕСПУБЛІЦІ ХОРВАТІЯ ІВІЦА ПІРИЧ ПРОВЕЛИ ЗУСТРІЧ З МІНІСТРОМ ОБОРОНИ ХОРВАТІЇ

ДККБ «Луч» та почесний консул України республіці Хорватія Івіца Пірич провели зустріч з Міністром оборони Хорватії.

Про це 5 березня ц.р. повідомив Українськи мілітарний портал, посилаючись на Офіс почесного консула України в республіці Хорватія.

Хорватія має намір використовувати високий науково-технічний потенціал військово-промислового комплексу України в проектах по оснащенню і модернізації своєї військової техніки.

З цією метою в Загребі пройшла зустріч міністра оборони Хорватії Маріо Баножича з українським ДП «Державне Київське Конструкторське Бюро «Луч», представниками хорватських компаній FER, TVZ, Ingra, Geolux за участю почесного консула України в республіці Хорватія Івіцею Піричем.

Міністерство Оборони буде продовжувати інформувати і заохочувати хорватські компанії до активної участі в Європейському оборонному фонді. Ми високо цінуємо науковий потенціал українського ВПК щодо подальшого взаємовигідного співробітництва в модернізації і розвитку хорватської армії, – підкреслив міністр оборони Хорватії Маріо Баножич.

Він також висловив упевненість в тому, що в України і Хорватії є потенціал і можливості для взаємного співробітництва і це одна з головних умов для здійснення проектів, які можуть бути профінансовані Європейським оборонним фондом.

Як повідомив почесний консул України в Хорватії Івіца Пірич учасники зустрічі домовилися, що узгодження позицій буде продовжено на зустрічах, які заплановані до проведення в майбутні місяці в Хорватії.

Вона відбулася в рамках створеного в ЄС Європейського оборонного фонду (EDF), головною метою якого є підвищення ефективності європейської оборонної політики, – повідомили в Офісі почесного консула

Це необхідно, оскільки на даний момент в ЄС немає єдиного підходу, що призводить до додаткових витрат: на озброєнні країн Європи є більш 170 різних типів бойових систем, що в 6 разів більше, ніж в США.

Планується, що в розпорядженні Європейського оборонного фонду повинно бути € 13 мільярдів. 4 мільярди – на співфінансування досліджень протягом 2021-27 років, і 9 мільярдів – на розвиток європейського оборонного виробництва.

Хорватія, як член ЄС завдяки Європейському оборонному фонду отримає можливість здійснити проекти, пов’язані зі своїм військово-промисловим комплексом. Україна може стати в них важливим стратегічним партнером, так як Рада ЄС встановила загальні умови, при яких країни, що не входять в союз, можуть бути запрошені до участі в окремих проектах оборонного співробітництва.

На практиці, після того, як третя держава подає заявку на участь в конкретному проекті, учасники повинні будуть одноголосно домовитися, чи відповідає цей запит всім умовам, і повідомити про це Раду та Високого представника. Рада має ухвалити остаточне рішення про те, чи відповідає участь третьої держави в проекті необхідним умовам.

Як тільки третя держава буде прийнята, члени проекту домовляються про адміністративну угоду з цією третьою державою, визначаючи дату початку, тривалість, припинення і етапи участі.

Крім цього в планах взаємного співробітництва питання щодо участі ЄС по оздоровленню та реабілітації українських військовослужбовців в Хорватії і перспективних підходах по реінтеграції окупованих територій на Донбасі.

Хорватія має великий досвід роботи з воїнами-ветеранами, накопичений в 90-і роки. Статусом захисника нині володіє більше 500 000 чоловік, тобто дев’ята частина населення. Обидві наші країни зацікавлені в поглибленні співпраці з лікування, реабілітації, соціалізації і наданні всебічної державної підтримки демобілізованим ветеранам. Я б дуже вітав підключення до цього проекту посла України в Хорватії Василя Кирилича, посла Хорватії в Україні Аніци Джамич і почесного консула Хорватії в Україні Сергія Фаткулліна, – підсумував Івіца Пірич.

За сприяння почесного консула Івіца Пірича у Хорватії вже оздоровилася тисяча дітей і військових ЗС України.

 

 

Поделиться публикацией