ЄС НЕОБХІДНО НАДАВАТИ УКРАЇНІ ДОПОМОГУ САМЕ ЛЕТАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ – ГОЛОВА ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄС В УКРАЇНІ

Європейський Союз не зміг запобігти російській агресії, а зараз для забезпечення миру необхідно надавати Україні допомогу саме летальною зброєю.

Про це 28 лютого ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на заявиву голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса в інтерв’ю «Суспільному».

«Ми разом не змогли запобігти війні росії проти України, а зараз для забезпечення миру потрібна летальна зброя. Це означає надання допомоги Україні саме летальною зброєю», — сказав Маасікас.

Він зазначив, що деякі країни ЄС надавали Україні зброю ще до початку повномасштабного вторгнення, а після 24 лютого минулого року дуже швидко було розпочато роботу Європейського фонду миру.

«Крім того, що країни-члени роблять на двосторонньому рівні, Європейський фонд миру є фондом ЄС саме для цієї роботи – надання зброї», — зауважив посол ЄС.

Дипломат нагадав, що для забезпечення України зброєю було виділено 3,6 млрд євро, а фонд працює відповідно до потреб України.

«ЄС як такий зброї не має, але країни-члени мають. Цей механізм не працює так, що держава-член думає: «О, у нас є ця стара зброя радянського зразка, яка нам не потрібна, давайте віддамо її Україні і попросимо грошей у Брюсселя». Ні, це працює так: міністр оборони, пан Резніков, надає нам перелік потреб України, а компенсується лише та зброя, яка є українському списку», — пояснив дипломат.

 

Поделиться публикацией