ПЕРШИЙ ДИВІЗІОН БЕРЕГОВИХ ПРОТИКОРАБЕЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ «НЕПТУН» БУДЕ ПЕРЕДАНО ДО КВІТНЯ 2022-ГО РОКУ —

Перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано ВМС ЗС України до квітня 2022-го року.

Про це 15 грудня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на заяву Командувача національним флотом О. Неїжпапи в ефірі Телерадіостудії МО України «Бриз».

Контракт на виробництво якого Міністерство оборони уклало з Державним Київським конструкторським бюро «ЛУЧ» (Держ ККБ «ЛУЧ») наприкінці 2020 року.

Фінансування закупівлі комплексу РК-360МЦ «Нептун» на 2021 рік склало 720 164,6 тисяч гривень, що за курсом лютого складає 25,9 млн доларів.

До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року.

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року.

Після цієї події стало відомо про завершення співпраці у розробці з українським виробником АТ «АвтоКрАЗ» та перехід на шасі марки TATRA.

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни.

Першій є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

В інтерв’ю телеканалу Апостроф (проект Security Talks) генеральний директор Держ ККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов розказав, що Міністерство оборони України планує замовити ще один дивізіон берегового ракетного комплексу «Нептун».

 

Поделиться публикацией