МІНІСТР ОБОРОНИ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ЗАЗНАЧИВ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ БРИТАНСЬКИХ РАКЕТ ТА КАТЕРІВ

Ми зацікавлені в тому, щоб ділитися військовими технологіями та досвідом і бути партнером України. І йдеться тут не лише про співпрацю в кораблебудуванні та у військово-морській сфері, а й у щодо ширшого кола питань. Я бачу, що молоді чоловіки й жінки на кордоні з неконтрольованою територією на Донбасі гинуть або дістають поранення. І наша головна мета у співпраці з Україною — допомогти в захисті людей. Там, де в наших силах, ми будемо робити все для того, щоб допомогти. Я вважаю, що у нас є певні технології та спроможності, якими ми можемо підтримати Україну. Все це розпочнеться восени.

Про це сказав в інтерв’ю газеті «День» 20 серпня міністр оборони Великобританії Бен Воллес.

При цьому він зазначив, що поки не готовий коментувати надання Великобританією Україні кредиту в 1,2 млрд. дол. для розвитку ВМС України.

«Те, що ми маємо на даний момент, — це намір сприяти підтримці як через експорт, кредити, фінанси, так і через обладнання, а також навчання українських військових. А це все означає розвиток спроможностей ЗСУ. І це має дуже велике значення, бо ми — партнери. І якщо ми можемо допомогти в розвитку ЗСУ, ми це зробимо».

Він додав, що британська сторона висловлює певні пропозиції щодо військової та військово-технічної співпраці. Але це не означає, що перемовини є фіксованими. У нас є низка пропозицій, як ми можемо допомогти Україні.

І якщо Україна хоче цим скористатися, то ми будемо ці пропозиції реалізовувати. А з боку України ми почули, що вона зацікавлена у певних можливостях щодо розбудови спроможностей української армії.

Може йтися про постачання обладнання, тренування людей, кредитно-експортні операції, щоб допомогти Україні в розбудові її спроможностей.

Міністр також зазначив про можливість локалізувати виробництво ракетних катерів в Україні, у придбанні яких зацікавлені ВМС України. «Навіть продаж у межах кредиту ракет для катерів Sea Spear знаходиться в межах можливого», — зазначив він.

Поделиться публикацией