КОСМІЧНА ТЕМА – ЦЕ ПРІОРИТЕТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО – О. УРУСЬКИЙ

Космічна тема — це пріоритет Президента України Володимира Зеленського.

Про це в інтерв’ю головному редактору Цензор.НЕТ Юрію Бутусову заявив віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Він розповів, що в цьому році було схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

«І вже зовсім скоро, я сподіваюся, буде сама програма», — додав віце-прем’єр.

Він нагадав, що в Україні розпочато процес корпоратизації державних підприємств космічної галузі.

«У серпні Уряд за нашою пропозицією прийняло рішення почати корпоратизацію одного з найбільших і важливих оборонних підприємств України, яке має стратегічне значення для економіки і безпеки держави — ДП» Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», — пояснив Уруський.

Також, за його словами, Мінстратегпром забезпечив укладення угоди для запуску космічного апарату «Січ-2-30» в грудні 2021 року.

«Вперше за десять років Україна буде мати власний супутник на космічній орбіті», — акцентував він.

Разом з тим, Уруський зазначив, що з реалізацією намічених президентом Володимиром Зеленським космічних цілей можуть виникнути проблеми через питання з фінансуванням.

«Мінфін прекрасно знає, що космічна тема — це пріоритет Президента. Це включено в програму Президента, Уряду та Верховної Ради. Вони формально кажуть:» А програма не прийнята. Програма буде, ось тоді будемо говорити «. Але Володимир Олександрович ставить завдання, щоб ми в 2022 році запустили наступні супутники, а в 2024 — модуль на Місяць. Це ж вимагає фінансування вже! Ми не можемо собі дозволити втратити рік», — резюмував віце -прем’єр.

Поделиться публикацией