«КНДІ ГІДРОПРИЛАДІВ» УСПІШНО ЗАВЕРШИВ ЗАВОДСЬКІ ВИПРОБУВАННЯ НОВОЇ РАДІОГІДРОАКУСТИЧНОЇ СИСТЕМИ «ЯТРАНЬ»

ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів», що входить до складу ДК «Укроборонпром», успішно завершив заводські випробування радіогідроакустичної системи «Ятрань». Випробування, під час яких було здійснено скидання буїв з вертольоту Мі-14ПЧ, проходили під час масштабних міжнародних навчань «Сі Бриз-2018» у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових. Про це повідомляє Defense Express 19 липня ц.р.

«Система «Ятрань» складається зі спеціальних гідроакустичних буїв, що мають надчутливі акустичні сенсори, та цифрового центру обробки інформації. Система побудована таким чином, що об‘єднує інформацію з багатьох буїв та дає змогу повністю контролювати велику акваторію та оперативно передавати координати цілей для знищення», – повідомив Юрій Меленко, директор ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів». Він зазначив, що розробка цієї системи була проведена інститутом за власні обігові кошти.

Однією з особливостей роботи системи «Ятрань» є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі. Це робить їх абсолютно непомітними для противника. Завдяки ним можна контролювати переміщення підводних човнів противника, що дозволяє гарантовано їх знищувати. Загалом, високі характеристики системи «Ятрань» підвищують бойову ефективність протичовнової оборони у рази.

Наразі фахівці інституту готують «Ятрань» до проведення державних випробувань. Успішне завершення яких дозволить розпочати, у випадку замовлення, серійне виробництво системи та її постачання для посилення обороноздатності України.

Раніше в ЗМІ повідомлялося,що на минулорічних міжнародних навчаннях «Сі Бриз», завдяки системі «Ятрань» також було успішно виявлено підводний човен умовного «противника». При цьому, за рік роботи над удосконаленням системи, ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» значно розширив її експлуатаційні можливості та характеристики.

Поделиться публикацией