ДАНІЯ ОТРИМАЛА ПЕРШУ ПАРТІЮ F-35, ЩО ЗАМІНЯТЬ F-16

На авіабазі у Данії вчора приземлилися чотири винищувачі F-35 американського виробництва – це перша партія літаків, що замінять винищувачі F-16, частину з яких Данія пообіцяла передати Україні.

Про це 15 вересня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на AP.

«Чотири винищувачі F-35 приземлилися в четвер на авіабазі у Данії в межах першої партії літаків американського виробництва, замовлених цією країною для заміни старіючого парку F-16, частину з яких Данія пообіцяла надати Україні», — йдеться у повідомленні.

На авіабазі Скрідструп зібралися високопосадовці та офіцери, котрі аплодували, коли винищувачі у кольорах данських ВПС здійснили декілька прольотів перед тим, як приземлитися.

Україна просила про західні винищувачі, щоб протистояти російському вторгненню, що почалося у лютому 2022 року. Нещодавно США дали дозвіл Данії та Нідерландам надати Україні літаки американського виробництва.

Данія замовила загалом 27 винищувачів F-35 на суму 2,2 мільярда доларів. Вони замінять повітряний флот країни з 30 F-16, яким вже понад 40 років, в рамках перехідного етапу, що триватиме до кінця 2025 року.

Після урочистого прибуття, перші чотири літаки будуть офіційно передані Данії американським виробником Lockheed Martin на церемонії 1 жовтня.

Поделиться публикацией