ВИПРОБУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТНИХ ЛОПАТЕЙ МАЮТЬ БУТИ ЗАВЕРШЕНІ НАПРИКІНЦІ ТРАВНЯ

На сьогодні на АТ «Мотор Січ» тривають державні льотні випробування українських композитних лопатей для гелікоптерів Ми-8 та металевих – для Ми-24.

Випробування мають бути завершені наприкінці травня 2021 року після чого лопаті приймуть на озброєння Збройних Сил України. Про це 27 квітня повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тарас Коваленко під час наради щодо стану виконання проєктів в інтересах оборонного відомства.

Про це 27 квітня ц.р повідомив портал Ukrainian military pages.

Нагадаємо, льотні випробування лопатей українського виробництва для гелікоптерів Ми-8 та Ми-24 розпочалися в грудні 2020 року на Льотно-випробувальному комплексі АТ «Мотор Січ». На перших польотах вертольотів з українськими лопатями був присутній віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Тоді він, зокрема, заявив:

Це визначна подія для України, адже країна увійшла в п’ятірку держав світу, які виготовляють лопаті для важких вертольотів! А це означає, ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків

Президент України – Верховний головнокомандувач ЗС України Володимир Зеленський на 2021 рік визначив завдання Збройним Силам України – підняти в повітря щонайменше чотири ланки, а це 16 бойових гелікоптерів Ми-24 армійської авіації Сухопутних військ, які зараз прикуті до землі через вичерпання ресурсу лопатей несучого гвинта.

Поделиться публикацией