У ході досліджень українські фахівці, спільно з колегами із західних країн, визначали основні напрямки розвитку, опрацьовували концептуальні підходи за такими основними напрямками: забезпечення логістичних спроможностей, вертолітна техніка наступного покоління, використання військової авіації різних типів та в різних умовах; автономні системи та техніка; морські безпілотні системи та інше.
В дослідженнях брали участь як підприємства-учасники ДК «Укроборонпром» (ДП «Антонов», ДП «ХМЗ «ФЕД», ДП «Івченко-Прогрес», ДП «Авіакон»), так і приватні підприємства, які входять до складу Ліги оборонних підприємств України. Активність та успішна участь наших українських фахівців отримала схвальні відгуки від представників НАТО.
У подальшому ДК «Укроборонпром» планує продовжувати співпрацю та брати активну участь у дослідницьких проектах Альянсу.
Нагадаємо, з 2019 року в керівних документах Міністерства оборони та підприємств оборонно-промислового комплексу України розпочинається запровадження принципів і стандартів НАТО.
Окрім того, з 2019 року почнеться практичне впровадження натівських технічних стандартів до виробництва озброєння та військової техніки в Україні. Це дозволить значно підвищити якість української зброї та забезпечить взаємну сумісність бойових систем України та країн-членів Альянсу.