У КИЄВІ ПРОЙШОВ НАЙМАСШТАБНІШИЙ ЗА ОСТАННІ РОКИ ПАРАД ВІЙСЬК НА ЧЕСТЬ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Військовий парад у Києві з нагоди 27-річчя Незалежності України став наймасштабнішим за останні роки. У ньому взяли участь 4,5 тисячі українських військовослужбовців, 250 одиниць військової техніки, в тому числі нові зразки. Також у параді вперше за останні роки брала участь армійська авіація.

Після урочистого підняття прапора України була проголошена молитва за українське військо. Нововведенням цього параду стала зміна звернення міністра оборони до військовослужбовців та їх відгук — на «Слава Україні!» — «Героям слава!». Після привітання військовослужбовці відповіли «Слава!».

Перед проходженням піших та моторизованих колон відбулося вручення бойових прапорів військовим частинам, які беруть участь у бойових діях у Донбасі. Їм присвоїли імена видатних полководців України. Вручали прапори командирам військових частин президент Петро Порошенко, міністр оборони Степан Полторак і головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко.

Всього пішою колоною пройшли 24 зведених парадних розрахунків. Від ЗСУ у параді взяли участь представники Сухопутних військ, Військово-морських сил, Повітряних сил України, Сил спеціальних операцій, розвідників, Десантно-штурмових військ.

Хрещатиком у складі окремої «коробки» пройшли курсантки Військового інституту Київського національного університету ім. Т.Шевченка та Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут.

Крім бійців і курсантів ЗСУ у парадній колоні пройшли військовослужбовці Нацгвардії, МВС, СБУ, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Держприкордонслужби і більше двох десятків військовий оркестрів. Також вперше окремою зведеною «коробкою» у параді взяли участь жінки-військовослужбовці. Окремою парадною «коробкою» пройшли і ветерани АТО.

Також у параді взяли участь 18 іноземних делегацій з різних країн світу, в тому числі парадні розрахунки підрозділів з Великої Британії, США, Канади, Литви, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови та знаменні групи з Грузії, Латвії, Данії, Польщі, а також прапороносна група багатонаціональної бригади «ЛитПолУкрбриг».

У складі механізованої колони пройшла як техніка, яка вже стоїть на озброєнні ЗСУ, так і зразки, які лише проходять випробування. Зокрема, у параді були представлені 40 одиниць важкої броньованої техніки, понад 100 одиниць автомобільної техніки і БТР, 30 одиниць артилерійських систем і 30 ракетних комплексів. Також були представлені переносні протитанкові ракетні комплекси, зокрема, поставлені із США комплекси ПТРК Javelin. Очолив танкову колону ОБТ Т-84-120 «Ятаган» з гарматою калібру 120 мм. Хрещатиком пройшли модернізовані танки Т-64БВ.

Серед новітньої військової техніки публіці була представлена самохідна артилерійська установка «Богдана», яка ще тільки проходить держвипробування. Гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 кілометрів і має «натівський» калібр 155-мм.

Також у механізованій колоні пройшли бойова машина піхоти БМП-2, бронетранспортери БТР-3ДА, БТР-70 ДІ, протитанкові гармати «Рапіра» та «МСТА-Б», батареї САУ «Гвоздика», «Акація», «Півонія», оперативно-технічні ракетні комплекси «Сапсан» і «Точка-У», комплекс автоматизованого управління артилерійською батареєю і артилерійським дивізіоном «Оболонь-А», реактивні системи залпового вогню «Град», «Верба» та «Ураган», «Вільха» зенітно-ракетна гармата «Тунгуска», зенітно-ракетний комплекс «ТОР», самохідні вогневі установки «БУК-М1», зенітно-ракетний комплекс С-300.

Глядачі побачили тактичні броньовані колісні машини «Дозор-Б» та «Козак-2», санітарні автомобілі «Хамві» і «Богдан», а також встановлені на них безпілотні авіаційні комплекси «Фурія», «Лелека» і ПД-1. Під час параду над Хрещатиком пролетіли 29 винищувачів, штурмовиків, транспортних літаків і вертольотів.

24 серпня Україна відзначила 27 років з дня проголошення незалежності. За порядком цього дня по всій країні стежать більше 30 тисяч правоохоронців.

Поделиться публикацией