76 МЛН ГРН НА ЗАКУПІВЛЮ АРТИЛЕРІЙСЬКИХ БОЄПРИПАСІВ — ЦЕ ЯК НАСМІШКА НАД БОЄЗДАТНІСТЮ ЗС УКРАЇНИ – ГЕНЕРАЛ ЗАБРОДСЬКИЙ

Сума в 76 млн грн на закупівлю артилерійських боєприпасів — це як насмішка над боєздатністю ЗС України.

Про це 28 лютого написав перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, генерал Михайло Забродський на порталі Ukrainian Military Pages.

 

Забродський зазначив, що в державне оборонне замовлення на 2020 рік закладено занадто занижені ціни. За його словами, Міністерство оборони планує закупити 100-мм постріли до МТ-12 у кількості 5000 штук на 9,9 млн грн, а також 152-мм постріли без уточнення номенклатури та гармати) в кількості 7000 штук на 66,4 млн грн.

 

«На перший погляд, нібито кількість досить значна, але… придивіться до ціни: планується закупити 100-мм постріли в середньому за… 1980 грн/постріл! Для порівняння: вже зараз 60-міліметрові мінометні постріли закуповують за ціною удвічі вищою! Закладання такої ціни може свідчити лише про бажання зірвати постачання гостродефіцитних снарядів.

 

Із 152-мм пострілами ситуація ще цікавіша: купуючи у 2019 році постріли до артсистеми Д-20 за 25 тисяч гривень, а корпуси (лише корпуси як частину пострілу!) до найдалекобійнішого «Гіацинту» за 32 тисячі гривень, якимось дивом планують у 2020 році придбати подібну продукцію за ціною 9 485 грн/постріл! Більш ніж втричі дешевше!»- зазначає Забродський.

 

«На жаль, у загальному сприйнятті за такими ціновими підходами проглядається наразі лише незграбна спроба запуску механізму довготривалої військово-економічної диверсії із потенційно катастрофічними для артилерії наших Збройних сил наслідками», — переконаний нардеп, вважаючи, що загалом сума в 76 млн грн на закупівлю артилерійських боєприпасів — це насмішка над боєздатністю ЗС України.

Поделиться публикацией