70 КРАЇНАМ СВІТУ ПОТРІБНА НАША ПРОДУКЦІЯ, А УКРАЇНІ – НІ? – РОСТИСЛАВ СМУК

Підприємство НВП «Спаринг-Віст Центр», яке вже 28 років  працює під торговою маркою «ECOTEST», розробляє та виготовляє засоби радіаційного контролю та систем. Вони мають чималий попит на зовнішньому ринку, а ось в Україні досі засоби радіаційного контролю закуповуються обмеженими партіями, не дивлячись на те, що без цих приладів не може обійтися сучасна бронетехніка. Про це у інтерв’ю інформагентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів генеральний директор науково-виробничого приватного підприємства «Спаринг-Віст Центр» Ростислав Смук.  

За його словами, з початку російської агресії на сході країни підприємство включилося  у розробку цілого ряду систем для Міністерства оборони України, зокрема, спецблоків для бронетехніки. У військовому  асортименті Спаринг-Віст Центру зараз є також прилади пожежогасіння для БТР-4, паливоміри для бронетехніки, пристрій «Штора», який «ловить» лазерну наводку противника.

«Маємо унікальний виріб для бронетехніки – дозиметр, який успішно використовується у БТР-4, БТР-3, Дозорі, Тритоні. Але, на жаль, той десяток штук, які закуповуються, не складають необхідний об’єм для підприємства, де працює 160 людей», — каже співрозмовник агентства.

Проте на зовнішньому ринку продукцією під маркою ECOTEST зацікавилися понад 70 країн. Лише Японія після аварії на АЕС Фукусима-1 закупила 30 тисяч приладів TERRA львівського приватного підприємства. «Виходить, іншим країнам наші вироби потрібні, а Україні – ні?», — задає (на жаль, досі) риторичне запитання Ростислав Смук.

ІА «ОПК»

 

 

Поделиться публикацией
-->