ТСК ВРУ ВВАЖАЄ НЕНАЛЕЖНУ ОРГАНІЗАЦІЮ ОБОРОНИ КРАЇНИ ОСНОВНОЮ ПРИЧИНОЮ, ЯКА ПРИЗВАЛА ДО ІЛОВАЙСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради вважає, що основними причинами, які призвели до Іловайської трагедії, є неналежна організація оборони країни в умовах збройної агресії.

Про це 16 листопада ц.р. повідомив «Лівий берег», посилаючись на голову ТСК, депутатку «Слуги народу» Мар’яну Безуглу.

ТСК встановила, що Іловайська трагедія мала не лише важкі військові, але й не менш важкі політичні наслідки для країни.

«Вона стала фоном зустрічі президентів України та Російської Федерації, що відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську, і в значній мірі визначила підписання 5 вересня 2014 року Мінських домовленостей, які неоднозначно сприймаються як мешканцями тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і мешканцями всієї України. А також прийняття 16 вересня того ж року не менш спірного Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», — зазначила депутатка.

Безугла перерахувала чинники, які, на думку ТСК, значною мірою зумовили події під Іловайськом, зокрема: невведення воєнного стану, що призвело до дезорганізації управління військовими діями; помилкові кадрові рішення і дії політично-військового керівництва; невжиття політичним і військовим керівництвом вичерпних заходів щодо деблокування Іловайського угруповання та організації коридору для виведення українських військ з оточення, результатом яких стала втрата сотень людських життів.

Члени ТСК у висновках також наголосили, що керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ часів Іловайської трагедії системно протидіяло та блокувало роботу попередньої комісії ВР з цього питання.

 

Поделиться публикацией