24 КВІТНЯ НЕУРЯДОВА ЕКСПЕРТНА РАДА РОЗГЛЯНЕ ДОЦІЛЬНІСТЬ РЕЖИМУ ТАЄМНОСТІ ДЛЯ ДОЗ ТА ПРОБЛЕМУ РЕГУЛЮВАННЯ ІМПОРТУ ОВТ

Через те, що у колах оборонної промисловості та серед експертів розгорнулася гостра дискусія щодо потреби збереження режиму таємності для ДОЗ (державного оборонного замовлення) та жорсткого регулювання імпорту продукції оборонного та подвійного призначення, неурядова Експертна рада вирішила розглянути 24 квітня ці проблеми з метою підготовки пропозицій та рекомендації для структур влади.

Як повідомили інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» в Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР є ініціатором створення неурядової Експертної ради), ці питання виявилися «виключно важливими для розвитку сектору безпеки і оборони України, зокрема, для організації якісного переозброєння ЗСУ та розвитку національної оборонної промисловості».

В ЦДАКР також поінформували, що засідання Експертної ради 24 квітня традиційно відбудеться у форматі «закритого клубу» (без ЗМІ, за особистими запрошеннями), участь у ньому візьмуть представники влади України, вітчизняної оборонної промисловості та профільні експерти. Результати засідання Експертної ради будуть оброблені та узагальнені фахівцями Експертної ради та спрямовані в Раду нацбезпеки і оборони України, відповідним комітетам ВРУ та в Адміністрацію Президента України (у вигляді аналітичної записки, але без цитування конкретних учасників засідання).

 

Експертну раду було створено у квітні 2014 р. ініціативою Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР). За цей час було проведено близько 50 засідань, сформувалося експертне ядро з бл. 30 осіб, до якого входять народні депутати, промисловці, різнопрофільні експерти з числа колишніх посадовців силових відомств та державних структур. Експертна рада нерідко пропонує владі альтернативні рішення, основані на ретельному вивченні ризиків і загроз.

Поделиться публикацией