ІЗРАЇЛЬ ПОБІЧНО ДОПОМАГАЄ ПРОСУВАННЮ РОСІЙСЬКИХ ВИНИЩУВАЧІВ В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ – ЗМІ

Позиція Ізраїлю, який не бажає передачі Америкою винищувачів F-35 арабським країнам, у тому числі ОАЕ, змушує арабів придивлятися до російських бойових літаків.

Вкрай малоймовірно, що арабські країни зможуть отримати у своє розпорядження американські винищувачі п’ятого покоління F-35 Lightning II, оскільки цьому заважає непримиренна позиція одного з основних учасників «програми F-35» – Ізраїлю. Однак така позиція Тель-Авіву змушує ОАЕ та інші держави Перської затоки придивлятися до пропозицій бойових винищувачів з Росії, зокрема, до винищувача покоління 4++ Су-35, пише dt.ua 13 червня з посиланням на російські ЗМІ.

«Шість компаній [з Ізраїлю] задіяні у цій програмі [F-35] як підрядники та постачальники технологій, загальний обсяг підписаних з ними контрактів становить 778 мільйонів доларів. Ці підприємства однозначно будуть заперечувати проти передачі технологій будь-яким арабським державам», – заявило джерело з компанії Lockheed Martin виданню «Військово-промисловий кур’єр» в ході виставки озброєнь ISDEF 2019.

Як зазначає видання, відчайдушне бажання Ізраїлю уникнути появи винищувачів F-35 у арабських країн у регіоні призводить до парадоксальних наслідків – у той час, як Тель-Авів щосили тисне на Вашингтон, блокуючи можливість передачі F-35 арабам, на Близькому Сході цю нішу займають російські бойові винищувачі. Таким чином, Ізраїль побічно допомагає просуванню російських військових технологій.

Lockheed Martin F-35 Lightning II — сімейство малопомітних багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління, розроблений американською фірмою Lockheed Martin в трьох варіантах: наземний винищувач (CTOL) для потреб ВПС США, винищувач з укороченим зльотом і вертикальною посадкою (STOVL) для Корпусу морської піхоти США і ВМС Великобританії, і палубний винищувач (CV) для потреб ВМС США. Крім США, винищувач взяли на озброєння Австралія, Великобританія, Бельгія, Данія, Ізраїль, Нідерланди, Норвегія, Італія, Туреччина, Південна Корея і Японія.

Су-35 (Flanker-Е+ за класифікацією НАТО) – російський багатоцільовий надманеврений винищувач покоління 4++. Вважається перехідною ланкою між винищувачами Су-27 і Су-57. Серійний винищувач для ПКС Росії носить назву Су-35С. Крім РФ, стоїть на озброєнні у Китаї, постачання намічаються до Індонезії. Також зацікавленість Су-35 висловили Індія та Малайзія.

Поделиться публикацией