ЧАСТИНУ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ УКРАЇНИ МОЖУТЬ ЗНОВУ ЗАМОРОЗИТИ – REUTERS

Приблизно 30 млн доларів з близько 250 мільйонів військової допомоги Україні у поточному фінансовому році в США, який завершиться 1 жовтня, адміністрація президента Дональда Трампа розраховує знову заморозити, повідомляє 25 вересня інформаційне агентство Reuters з посиланням на власні джерела у Білому домі.

Чиновники, які надали агентству інформацію на умовах анонімності, не вказали, із чим може бути пов’язана затримка частини військової допомоги, і як це пов’язано із попереднім рішенням Трампа заблокувати 390 мільйонів фінансової допомоги Україні по лінії Державного департаменту і Пентагону.

Нещодавно президент США вже публічно критикував ЄС за недостатню фінансову підтримку України. А також заявляв, що Франція, Німеччина та інші учасники ЄС повинні орієнтуватися на Сполучені Штати у цьому питанні. При цьому Трамп пообіцяв і надалі затримуватимуть виплати Україні, поки Брюссель не почне робити для України більше, ніж, на думку Трампа, робить зараз. Заяви Трампа викликали обурення Євросоюзу, який назвав підтримку, яка надається Україні, «безпрецедентною».

У телефонній розмові з Зеленським, розшифровку якої оприлюднив Білий дім, Трамп заявив, що Німеччина і Франція «підтримують Україну на словах, але мало роблять». Зеленський у відповідь сказав, що погодужється з Трампом «не на 100%, а на 1000%».

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомила, що військову допомогу для України вже виділено. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.

Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.

З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.

Поделиться публикацией