У РОСІЇ ВПЕРШЕ ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ СПІРНУ РАКЕТУ 9М729

Міністерство оборони Росії провело брифінг, призначений для іноземних військових аташе, на якому вперше представило спірну крилату ракету 9М729 оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М», через яку США планують вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, повідомили 23 січня російські ЗМІ з посиланням на прес-службу Міноборони РФ.

Наголошується, що на зустрічі були присутні дипломатичні представники понад 20 країн, у тому числі зі складу ОДКБ та БРІКС. При цьому військові аташе США, країн НАТО та Євросоюзу відмовилися бути присутніми на брифінгу російського Міноборони.

Крім демонстрації самої ракети учасникам зустрічі вперше представили точну інформацію щодо її устрою та тактико-технічних характеристик. На оглядовому майданчику гостям показали самохідну пускову установку у стартовому положенні, транспортно-пусковий контейнер виробу 9М729 і транспортно-пусковий контейнер крилатої ракети 9М728.

Згідно з інформацією на сайті МО РФ, крилата ракета 9М729 отримала поліпшене у порівнянні зі своїм «попередником» 9М728 бойове оснащення «підвищеної потужності» (ударної сили) і оснащена новим бортовим комплексом управління, що забезпечує більш високу точність ураження цілі.

«Крилата ракета 9М729 є модернізованим варіантом крилатої ракети 9М728, яка входить до складу комплексу «Іскандер-М». Модернізація крилатої ракети 9М728 була спрямована на підвищення потужності бойової частини і точнісних характеристик», – заявив начальник ракетних військ і артилерії Збройних Сил Російської Федерації генерал-лейтенант Михайло Матвієвський.

9М729 — ракетний комплекс з крилатою ракетою великої дальності наземного базування. Ймовірно, що 9М729 є сухопутним варіантом ракети 3М14 ракетного комплексу «Калібр-НК»; розроблений ОКБ «Новатор» (через що іноді називається 9М729 «Новатор»). Створення і випробування подібної ракети у наземному варіанті визнається США і НАТО порушенням Договору про скорочення РСМД, який був підписаний у 1987 р. між СРСР та США.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД — в цьому випадку угода може бути врятовано.

Перед цим Томпсон заявила, що США почнуть вихід з ДРСМД з 2 лютого, стверджуючи, що у Вашингтоні не бачать дотримання домовленостей з боку Росії.

Нагадаємо, 22 жовтня 2018 року було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона «небезпечною». Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов’язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Поделиться публикацией