У ПЕНТАГОНІ РОЗЧАРОВАНІ РІШЕННЯМ АНКАРИ ВІДПРАВИТИ ВІЙСЬКОВИХ У РФ ДЛЯ НАВЧАННЯ РОБОТІ З С-400

В США і, зокрема, в Пентагоні дуже розчаровані рішенням уряду Туреччини відправити своїх військовослужбовців до Росії для навчання роботі з самохідними зенітно-ракетними комплексами протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», заявила заступник міністра оборони США з питань закупівель і тилового забезпечення Еллен Лорд, передало видання «Сьогодні» 6 червня.

«США були розчаровані, дізнавшись, що Туреччина відправила військовослужбовців до Росії для навчання роботі з російської зенітною ракетною системою C-40… С-400 несумісна з американськими винищувачами-бомбардувальниками п’ятого покоління F-35. Як ми дуже виразно заявляли на всіх рівнях, Туреччина не отримає F-35, якщо Туреччина приймає постачання систем С-400», – зазначила Лорд.

Чиновниця додала, що американські військові виразно «не хочуть, щоб F-35 перебували у безпосередній близькості від С-400 протягом певного періоду часу через здатність розпізнавати параметри винищувача».

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди з придбання двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більшу частину суми — 55% — буде покрито за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня 2018 року російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 «Тріумф» відбудеться зі значним випередженням графіка — у середині 2019 року.

22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.

29 травня стало відомо, що США можуть ввести санкції проти Туреччини в рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 «Тріумф».

Поделиться публикацией