«УКРАЇНСЬКА БРОНЕТЕХНІКА» ПРЕДСТАВИТЬ НОВИЙ РОЗВІДУВАЛЬНО-УДАРНИЙ БЕЗПІЛОТНИЙ АВІАЦІЙНИЙ КОМПЛЕКС RAM II НА БАЗІ БМ «НОВАТОР»

Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка» вперше під час виставки «Зброя та Безпека-2021» продемонструє новий розвідувально-ударний безпілотний авіаційний комплекс (БАК) RAM II на базі бронеавтомобілю «Новатор».

Як повідомили ІА «ОПК» в КВП «Українська бронетехніка»,  БАК RAM II – це високоточний ударний баражуючий безпілотний авіаційний комплекс. Безпілотник призначений для нанесення точних та ефективних ударів по ворожих силах та мінімізації супутнього збитку при використанні в міській місцевості. Бойовий радіус такого безпілотника до 30 кілометрів, а крейсерська швидкість становить 70 км/год. Крім того, Full HD камера безпілотника обладнана десятикратним зумом. На підготовку до польоту такого бойового дрону необхідно близько 10 хвилин. Його бойова частина має вагу 3 кг, а максимальна підйомна вага безпілотника 8 – 10 кг.

Завдання розпізнавання об’єктів апаратурою безпілотника перенесене від можливостей зорового сприйняття людини в машини та комп’ютери. Система стеження дозволяє оператору використовувати підвіс з камерою для вибору статичних та рухомих цілей у полі зору камери, використовуючи комп’ютерну мишу. Для подальшої обробки є функція збереження скріншотів та відеофрагментів. На борту безпілотного авіаційного комплексу встановлено міні-комп’ютер для реалізації алгоритмів комп’ютерного зору в режимі реального часу.

Для запобігання помилок, які викликані людським фактором, під час проведення операцій безпілотний авіаційний комплекс має максимальну кількість автоматичних функцій. Він може відстежувати цілі, визначати координати. Крім того, БАК здатний діяти у складі рою та виявляти ворожі сигнали.

До того ж, як повідомляє КВП «Українська бронетехніка», БАК RAM II вміщує у собі цілий список навігаційних систем та оснащений великою кількістю сенсорів, які забезпечують надання точної інформації про розміщення БАК, його швидкість, висоту та координати цілі в режимі реального часу. А завдяки електричному мотору у силовій установці, БАК RAM II має низьку шумову помітність.

У випадках нештатних ситуацій оператор може обрати безпечне повернення додому, баражування та очікування команди. До речі, для збереження БАК передбачений парашутний метод посадки. Таким чином, в БАК інтегровано елементи штучного інтелекту.

 

 

Крім того, залежно від специфіки місії, можна обрати тип боєголовок, швидко і просто замінивши один тип бойової частини на інший. Зокрема, йдеться про такий опціон.

Протипіхотна бойова частина – досягається максимальна ефективність при застосуванні проти піхоти.

Термобарична бойова частина – найкраще використовувати проти ворожих укріплень, будівель і в закритих приміщеннях.

Кумулятивна (вибухонебезпечний снаряд) бойова частина EFP – найкраще застосовувати проти броньованої техніки, для ураження будівель і т.п.

Показово, що розміщення БАК RAM II передбачається на базі броньованого автомобілю «Новатор». Висока мобільність, прохідність та рівень захисту екіпажу, які забезпечує машина, дозволяє швидко дістатися району виконання завдання, максимально наблизитися і точно вразити ціль, а після – безпечно повернутися на базу. Таким чином, ефективність місії суттєво збільшується, а час її проведення зменшується.

 

«Новатор» розроблений компанією «Українська бронетехніка» з урахуванням сучасних вимог до техніки підрозділів спеціального призначення. Автомобіль створений на посиленому та допрацьованому шасі Ford F-550. «Новатор» виготовлено зі сталі шведської компанії Swebor Armor (твердість до 560 НВ). Клас бронювання ПЗСА-4. Всі двері обладнані спеціальними підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та мають можливість відкривання ззовні в екстрених ситуаціях. Максимальна швидкість бронеавтомобілю 140 км/год. На підприємстві також поінформували, що БАК RAM II вже брав учать у військових навчаннях Збройних сил України. «Ми довели надійність комплексу та продемонстрували можливість роботи у складних погодних умовах», – додали в компанії «Українська бронетехніка».

«Глобальний тренд ринку озброєння – машини із ударними БПЛА, здатні демонструвати швидкість та прохідність і водночас гарантувати безпеку екіпажу. Ми пішли саме цим шляхом, поєднавши найкраще рішення щодо базового автомобіля із точки зору мобільності та БПЛА, що має найкращі перспективи в цьому сегменті», – резюмували на підприємстві.

 

Для інформації:

Побачити «Новатор» із новим розвідувально-ударним безпілотним авіаційним комплексом RAM II можна на стенді Національної Асоціації оборонної промисловості України (павільйон №2, місце №2-А31) на виставці «Зброя та безпека-2021».

Поделиться публикацией