УКРАЇНА ПЛАНУЄ В 2021 РОЦІ ЗАПУСТИТИ СВІЙ ПЕРШИЙ СУПУТНИК ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ – ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР О.УРУСЬКИЙ

 

Перший український супутник — апарат дистанційного зондування землі — може бути виведений на орбіту вже до кінця 2021 року.

 

Про це 9 лютого 2021 р. розповів віце-прем’єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський на Апостроф ТВ.

 

За словами віце-прем’єра, президент Володимир Зеленський дав завдання щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарату дистанційного зондування землі «Січ 2-30 (2-1)» і це питання може вирішено до кінця року.

 

 

«На сьогодні український супутник виготовлений КБ «Південне» частково за кошти держбюджету і власні кошти конструкторського бюро і знаходиться в стадії повної готовності. Зараз для нас важливим є питання щодо узгодження супутника з ракетою-носієм, яка його може вивести на орбіту. Всі питання щодо запуску українського супутника будуть вирішені з запускаючою компанією за кілька тижнів», — заявив Уруський.

Як повідомляв «Апостроф», віце-прем’єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів про реформування державного концерну «Укроборонпром»: частину підприємств буде передано на приватизацію Фонду держмайна, а отримані внаслідок продажу кошти буде використано для фінансування державного оборонного замовлення.

Поделиться публикацией