ТУРЕЦЬКІ БПЛА BAYRAKTAR TB2 ВЖЕ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Під час засідання Ради національної безпеки та оборони України Президент України Петро Порошенко озвучив інформацію, що турецькі безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 вже на території України.

 

Про це повідомляє Український мілітарний портал 6 березня ц.р.

 

Купівля цих БПЛА була можлива завдяки переговорам між головами України та Туреччини.

Нагадаємо, що 3-4 листопада 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка до Туреччини було підписано угоду про купівлю турецьких оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina.

 

Перемовини про купівлю цих БПЛА тривали близько двох років. За цей час представники Міністерства оборони України відвідували Туреччину та ознайомлювались із різними етапами випробувань  Bayraktar TB2.

 

Технічні характеристики Bayraktar TB2:

 

Довжина апарату: 6,5 метрів

Розмах крила: 12 метрів

Радіус дії: 150 км

Максимальна злітна маса: 560 кг

Максимальна вага корисного навантаження: 50 кг

Максимальна швидкість польоту: 222 км/годину

Крейсерська швидкість: 130 км/годину

Практична стеля польоту: 6750 метрів

Може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби. Так у 2015 році відбулись тестові запуски ПТРК UMTAS, у а 2016 з’явилась офіційна інформація про їх успішне бойове застосування проти курдських загонів, що підтвердило їх заявлені тактико-технічні характеристики.

БПЛА оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.

«Bayraktar TB2» побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БЛА за тривалістю польоту. Так під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.

 

Поделиться публикацией