ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА — НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ ШЛЯХ ПІДТРИМКИ СТАБІЛЬНОСТІ В КРАЇНІ — ЗАСТУПНИК СЕКРЕТАРЯ РНБО

За словами заступника секретаря РНБО України Сергія Кривоноса, в цей час розробляється проєкт закону про територіальну оборону. Найближчим часом документ буде винесено на розгляд парламенту.

Про це повідомив «Лівий берег», посилаючись на заяву Сергія Кривоноса під час круглого столу «Розвиток територіальної оборони України: шляхи і можливості посилення потенціалу, організованого Інститутом Горшеніна спільно з Українським інститутом безпекових досліджень (УІБД).

«Згідно з указом президента №200, організовано міжвідомчу групу з реалізації програми «5 кроків», яка в термін від 3 до 5 років зробить сильним український народ. На жаль, військово-технічний потенціал ЗСУ наразі недостатній для війни з РФ. Але збройні сили РФ ніколи не зможуть воювати з підготовленим українським народом. Тероборона — другий крок у програмі «5 кроків». Інші компоненти програми — організація руху опору, військово-патріотичне виховання молоді, інформаційний опір і довоєнна підготовка населення.

Коли кожен компонент буде реалізовано, ми будемо мати підготовлений, сильний український народ. І ворог розумітиме, що візит на нашу територію коштуватиме одну гривню, а вихід — сто. Тому територіальна оборона — найефективніший шлях підтримки стабільності на території нашої країни. Концепція проєкту закону про територіальну оборону України була опрацьована і пройшла узгодження на міжвідомчих групах, цей документ зараз дописують і найближчим часом його буде винесено на розгляд комітету ВР з оборони, безпеки і розвідки і надалі на розгляд парламенту», — сказав Сергій Кривонос.

За словами заступника секретаря РНБО, завдання територіальної оборони — в максимально короткі терміни створити надійний поліцейський контррозвідувальний режим на території України.

«Ми прекрасно розуміємо, що проти нас діє сильний ворог, який має підготовлені підрозділи сил спеціальних операцій, кількість розвідувальних і диверсійних груп, які він може використовувати для дестабілізації ситуації доволі велика. Сил Нацгвардії і поліції вочевидь недостатньо для того, щоб контролювати ситуацію на всій території України. ЗСУ повинні займатися безпосередньо обороною, а завдання тероборони — максимально швидко створити такий режим, який унеможливить діяльність груп супротивника і сепаратистських угруповань», — сказав Сергій Кривонос.

Поделиться публикацией