СЛУЖБА БЕЗПЕКИ ЧЕХІЇ ВІДЗВІТУВАЛА ПРО ЛІКВІДАЦІЮ РОСІЙСЬКОЇ ШПИГУНСЬКОЇ МЕРЕЖІ

Чеська контррозвідка в 2018 році викрила російську шпигунську мережу, члени якої спеціалізувалися на хакерських атаках. За даними контррозвідки, роботу мережі координувала ФСБ, а фінансувало її – посольство Росії в Празі, передає Deutsche Welle.

 

«Цю мережу була повністю розбито і знищено», — заявив голова Служби безпеки й інформації (BIS) Чеської Республіки Міхал Коуделка в ході виступу в парламенті 21 жовтня.

 

Він уточнив, що завданнями викритої мережі були хакерські атаки у Чехії й інших європейських державах. За словами Коуделки, викриті у Чехії шпигуни були частиною масштабнышої організації, створеної російськими спецслужбами в країнах Євросоюзу.

 

Голова Служби безпеки також вказав на зростаючу розвідувальну активність Китаю у державах ЄС.

 

За даними чеського видання Respekt, російські агенти зареєстрували в Чехії для прикриття ряд комп’ютерних фірм. Крім того, чимало підозрюваних змогли без проблем оформити чеське громадянство. Журналісти не виключають, що шпигуни могли отримати паспорти за хабарі.

 

Наприкінці минулого року BIS повідомила, що кібератаки 2017 року на Міністерство закордонних справ Чехії здійснили російські спецслужби. Відповідальність за дві окремі атаки частково лежить на групі хакерів APT28, яку пов’язують з ГРУ, і групі Turla, за якою стоїть ФСБ. Після злому системи МЗС Чехії, хакери отримали доступ до адреси електронної пошти більше 150 співробітників, після чого скопіювали листи і вкладені файли

 

Також в BIS заявляли, що російські спецслужби через підставних осіб намагаються отримати доступ до чеських державних замовлень стратегічного значення.

Поделиться публикацией