СЕНАТОРИ ПРОСЯТЬ РОЗСЛІДУВАТИ ЗАТРИМКУ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ АДМІНІСТРАЦІЄЮ ПРЕЗИДЕНТА ДОНАЛЬДА ТРАМПА ДЛЯ УКРАЇНИ

Кілька сенаторів від Демократичної партії США на чолі з Діком Дурбіном просять генерального інспектора Міністерства оборони розслідувати затримку військової допомоги адміністрацією президента Дональда Трампа для України і з’ясувати.

Про це 26 вересня ц.р. повідомив портал DT,US.

«Я закликаю Міністерство оборони США провести розслідування з приводу припинення надання Україні військової допомоги, ассигнованной Конгресом, нібито за вказівкою Білого дому. Затримка піднімає питання про те, чи були чиновники Міноборони залучені в яку-небудь схему націлювання на політичного опонента», — написав демократ Дубрин Twitter.

 

До свого звернення Дурбін додав копію листа з якого випливає, що в лютому Пентагон повідомив комісії Конгресу з питань оборони, що має намір направити України 125 мільйонів доларів. У травні Міноборони повідомило, що планує перевести ще стільки ж для військової допомоги Україні.

 

«В результаті вкрай важливо, щоб ваш офіс провів ретельний аналіз потенційної ролі Міністерства оборони США в цих звинуваченнях і своєчасно надавав ваші висновки комітетам захисту конгресу», — йдеться в листі.

 

26 вересня, з’явилося повідомлення про те, що приблизно 30 млн доларів з близько 250 мільйонів військової допомоги Україні в поточному фінансовому році, який завершиться 1 жовтня, адміністрація президента Трампа розраховує знову заморозити.

 

20 вересня стало відомо, що один з інформаторів американської розвідки подав скаргу на Дональда Трампа з-за наданої їм тиску на президента іншої країни. Мова, судячи з усього, йшла про Україну, так як за дві з половиною тижні до подачі скарги Трамп розмовляв з Володимиром Зеленським. Тривогу інформатора викликало якесь серйозне «обіцянка», дане Трампом. Скарга спровокувала жорстку конфронтацію частини Конгресу і Білого дому.

 

Нещодавно президент США вже публічно критикував ЄС за недостатню фінансову підтримку України. А також заявляв, що Франція, Німеччина та інші учасники ЄС повинні орієнтуватися на Сполучені Штати в цьому питанні. При цьому Трамп пообіцяв і надалі затримуватимуть виплати Україні, поки Брюссель не почне робити для України більше, ніж, на думку Трампа, робить зараз. Заяви Трампа викликали обурення Євросоюзу, який назвав надається Україні підтримку «безпрецедентною».

 

У телефонній розмові з Зеленським, розшифровку якого опублікував Білий дім, Трамп заявив, що Німеччина і Франція «підтримують Україну на словах, але мало роблять». Зеленський у відповідь сказав, що згоден з Трампом «не на 100%, а на 1000%».

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомила, що військову допомогу для України вже виділено. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.

 

Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.

 

З початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, а американські військові інструктори навчають українських військовослужбовців.

Поделиться публикацией