РОСІЯ ХОЧЕ ВИЙТИ З КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ, АЛЕ НА СВОЇХ УМОВАХ — ГРИМЧАК

Росія хоче вийти з конфлікту на Донбасі, однак бажає впливати на Україну через окуповані її території. Про це в ефірі телеканалу «112 України» під час «Вечірнього прайму» 20 листопада заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

За словами Гримчака, для того, щоб нав’язати свої умови, Росія намагається розпалити конфлікт на Донбасі.

«Я думаю, вони хочуть вийти (з конфлікту, — ред.), але на своїх умовах. Тобто, якимось чином зберегти те, що називається «ЛДНР», вплив і можливість подальшого вето на розвиток цієї «іншої» України. Крім вийти у них фактично немає іншого варіанту, вони знаходяться в економічній, політичній ситуації, коли з кожним днем «тікає годинник» і 2 лютого 2018 настає час, згідно із законом, який був прийнятий влітку з санкцій. Є проблеми, економічні, фінансові. Але хочуть вийти на своїх умовах. Тому час від часу ми стикаємося зі спробами яким чином цей конфлікт розпалити, спровокувати щось і тому подібні», — заявив він.

Гримчак додав, що в ситуації, що склалася, вкрай важливим залишається тиск міжнародного співтовариства на Росію.

«Санкції, які є з боку світової спільноти, — вони й далі повинні тиснути на РФ, створюючи їй умови, при яких вона далі не зможе утримувати як територію ОРДЛО, так і територію Криму і поверне їх на наших умовах. Такий варіант сьогодні розглядається — від миротворчої місії, їх чисельність буде більше, швидше за все, і те, що вони хочуть вийти (з Донбасу, — ред.) я не сумніваюся», — констатував він.

Поделиться публикацией
-->