РОСІЯ ОЗБРОЮЄ СВОЄ УГРУПОВАННЯ БОЙОВИКІВ НА ДОНБАСІ НОВІТНЬОЮ СТАНЦІЄЮ РОЗВІДКИ «КРЕДО-М1»

Безпілотник малого радіусу дії Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксував на тимчасово окупованій російсько-терористичними військами території Луганської області новітню російську станцію наземної розвідки ПСНР-8 «Кредо-М1».

Про це 4 травня повідомило dt.ua.

«Місія зафіксувала 1 переносну станцію наземної розвідки (ПСНР-8 «Кредо-М1″) на західній околиці н. п. Первомайськ (58 км на захід від Луганська)», — йдеться у щоденному звіті Місії.

Своєю чергою волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm нагадують, що появу «Кредо-М1» фіксували в Донбасі в 2015 та 2016 роках, двічі вдалося зафіксувати використання станції у ОРЛО.

Так, станція перебувала на озброєнні російсько-терористичних угруповань «Хан» і «ДРГ Патріот» (колишня ДРГ «Русич») підконтрольної Росії терористичної організації «ДНР», останнє комплектується кадровими російськими військовими та найманцями. А також на озброєнні «10-ї артилерійської бригади» терористичної організації «ЛНР».

У 2016 році  її появу було зафіксовано й у тимчасово окупованій Оленівці (Донецька область).

«На основі аналізу документів, ексклюзивно наданих хактивістами UCA, встановлено, що у 2015 році артилерійські підрозділи російських окупаційних військ в Луганській області використовували цю станцію. У документах було докладно розкрито інформацію про те, хто, коли і в якій кількості комплектував підрозділи окупаційних військ і терористів озброєнням цього зразка», — йдеться у матеріалі.

ПСНР-8 «Кредо-М1» розроблялася НДІ «Стріла» (Тула, РФ) упродовж 1995-2001 років, прийнята на озброєння ЗС Росії у 2002 році, до України станція ніколи не постачалася, тож бути трофеєм бойовиків не може.

Станція забезпечує автоматичне виявлення і визначення координат рухомих наземних, повітряних і надводних цілей і коригування вогню артилерії. Потребує 2-3 особи обслуги та забезпечує дальність зони огляду від 200 м до 32 км. Може виявляти цілі на відстані: людина  – 7-8 км; танк – до 16 км; вантажний автомобіль – до 32 км; розрив артилерійського снаряда – до 5 км. Час роботи від акумуляторної батареї – до 24 годин, вага – 51 кг.

InformNapalm

Зазначимо, за десять років Москва поставила на озброєння своєї армії численні та досить розвинені комплекси радіоелектронної боротьби — «Леєр», «Репелент», «Красуха», «Биліна», «Торн», «Житель», «Самарканд» та інші. Комплекси РЕБ «обкатуються» російською армією на окупованих територіях України у бойових діях в Донбасі, у Сирії, та несуть чергування на напрямках, які стратегічно важливі для Росії.

Водночас фахівці Шведського інституту оборонних досліджень (FOI) наголошують на тому, що РЕБ є засобом, що дозволяє росіянам усувати недоліки традиційних озброєнь — вони продовжують прагнути стати військовою наддержавою, але з позиції того, хто програв.

 

Поделиться публикацией