РОСІЯ ВИПРОБОВУЄ НА ДОНБАСІ НОВУ СИСТЕМУ ОРБІТАЛЬНОГО ПРИДУШЕННЯ

Російські військові випробовують на Донбасі новітню систему орбітального придушення «Тірада-2», яка лише цього року має надійти на озброєння армії РФ. Зокрема інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення «Тірада-2» з’явилася 16 березня 2019 року у звіті СММ ОБСЄ, коли комплекс ще тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

Як з’ясували волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, наявність цієї системи на Донбасі вказувала не тільки на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ у бойових умовах проти української армії, але і на спроби Російської Федерації перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лінії зіткнення.

3 квітня 2019 Twitter української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж «Житель» та комплексу «Тірада-2», які були зафіксовані СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі. Як зазначають дослідники, починаючи з 2017 року на цій території постійно присутні системи РЕБ. При цьому точний вигляд «Тріади-2» до цього був достеменно невідомий, хоча Росія представляла макетований вигляд «Тірада-2С» на міжнародній виставці «Макс-2013».

Фото «Тіради-2» з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність прес-служби МО РФ потрапили в мережу. Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ у 2018 році та дійшли висновку, що це одна і та сама система – «Тірада-2», яка офіційно ще не використовується Міноборони РФ.

Увечері 18 квітня команда спеціальної моніторингової місії ОБСЄ втратила безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії, який повинен був моніторити підконтрольні і непідконтрольні території Україні близько лінії розмежування в ОРДЛО.

В штабі ООС повідомили, що безпілотний літальний апарат спеціальної моніторингової місії ОБСЄ втратили через застосування російськими військами на підконтрольній їм території Донбасу новітніх систем радіоелектронної боротьби.

Поделиться публикацией