РОСІЙСЬКІ ВКС ОТРИМАЮТЬ ПЕРШИЙ СЕРІЙНИЙ СУ-57 У ЛИСТОПАДІ 2019 РОКУ

Російські військово-повітряні сили отримають перший новітній важкий винищувач п’ятого покоління Су-57 вже в цьому році – літак буде переданий Повітряно-космічних сил (ВКЗ) РФ до листопада 2019 року/

Про це 7 травня ц.р. повідомив  «Інтерфакс» з посиланням на власне інформоване джерело.

«До кінця року перший Су-57 надійде до ВКС РФ. Поставка планується до листопада», – сказав співрозмовник агентства.

Такі терміни пов’язані з тим, що не так давно на форумі «Армія-2018» в РФ був підписаний контракт на постачання російського Міністерства оборони перших двох літаків Су-57, один з них ВКС РФ повинні отримати у 2019 році, ще один у 2020 році. Всього планується в найближчі роки поставити на озброєння ВКС РФ не менше 15 серійних літаків цього типу.

Су-57 – перспективний російський важкий винищувач, яким планується замінити застарілий Су-27, що впритул підходить до модернізаційної стелі. Розробка Су-57 велася у рамках проекту «ПАК ФА» (перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації), літаку було надано заводський індекс Т-50.

Незважаючи на те, що свій перший політ Су-57 провів ще у 2010 році, а за сім років було виготовлено дванадцять випробувальних зразків, Міністерство оборони Росії не планує замовляти ці літаки масово – в період з 2019 по 2027 рік російські військово-повітряні сили поповнять лише 12 таких машин, з яких лише дві останніх будуть повністю відповідати вимогам серійного виробництва даного проекту. У Росії аргументують небажання масово закуповувати цей літак тим, що високотехнологічний винищувач вийшов досить дорогим і складним у виробництві і може бути з успіхом замінений на більш простий і дешевий Су-35.

Поделиться публикацией