ПІСЛЯ АУДИТУ ЗВІЛЬНИЛИ ДИРЕКТОРА ЗБРОЯРСЬКОГО ЗАВОДУ «ФОРТ»

Міністерство внутрішніх справ розірвало контракт з керівництвом науково-виробничого об’єднання «Форт», у тому числі, з його директором Віктором Писаренком. У МВС назвали причиною звільнення керівників зброярського підприємства численні зловживання, виявлені аудиторами. Ці факти розслідує поліція, повідомила 23 серпня прес-служба МВС.

«За допущені прорахунки, неефективні рішення та порушення, що призвели до значних фінансових втрат, керівництвом МВС прийнято рішення, і я підписав відповідний наказ… Віктор Писаренко… звільнений з посади. Поліція проводить слідчі дії на основі аудиторської перевірки», — заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні колегії МВС у п’ятницю, 23 серпня.

Аваков уточнив, що аудит виявив неефективне витрачання 32,5 млн гривень коштів підприємства, що вже призвело до втрат 2,4 млн гривень. Крім того, в ході аудиторської перевірки з’ясувалося, що з червня минулого року на підприємстві накопичувалася заборгованість по зарплаті, яка складає вже майже 33 млн гривень.

У МВС також поклали на керівництво «Форту» відповідальність за виписані підприємству 10 млн гривень штрафів. Премії на загальну суму 465,5 тисяч гривень, які виписав собі Писаренко, в міністерстві визнали безпідставними.

Казенне науково-виробниче об’єднання «Форт» спеціалізується на розробці і виробництві вогнепальної зброї, боєприпасів і спецзасобів. Підприємство було засновано в 1991 році і входить до структури МВС України. Його продукція поставляється до поліції, СБУ, Держприкордонслужби, ДФС, держбанків тощо. У 2018 році на заводі був запущено замкнутий цикл виробництва патронів калібру 9х18 мм і 9х19 мм.

Поделиться публикацией