ПІВНІЧНОАТЛАНТИЧНИЙ АЛЬЯНС ЗАВЕРШИВ ПЕРЕДАЧУ УКРАЇНІ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛАДНАННЯ

Під час візиту президента Петра Порошенко Північноатлантичний альянс завершив передачу Україні військового обладнання.

Інформацію щодо факту постачання 14 грудня ц.р., підтвердив представник України при НАТО Вадим Пристайко у короткому коментарі «Європейській правді» підтвердив. «Так, проект щодо постачання вже завершений», — заявив він.

Раніше у четвер генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільній прес-конференції з Порошенком у Брюсселі пообіцяв, що Альянс невдовзі передасть обладнання для захищеного зв’язку для потреб ЗСУ. Як з’ясувалося, обіцянка генсека була виконана того ж дня.

В Північноатлантичному альянсі не стали офіційно коментувати дату постачання, але повідомили «Європейській правді» декілька деталей щодо складових цього пакету допомоги.

«Комунікаційне обладнання, про яке сказав генсек, профінансоване через трастовий фонд НАТО «C4″ (Command, Control, Communications and Computers). Ми передаємо Збройним силам України пристрої закодованого радіозв’язку та портативні GPS-трекери», — заявив посадовець Альянсу, що надавав коментар на запит «Європейської правди».

Ключове значення у цьому пакеті допомоги мають захищені радіостанції, про які згадав Столтенберг. Вони не лише забезпечують захищений зв’язок, але також є стійкими до глушилок, які використовуються росіянами на лінії зіткнення на Донбасі, пояснило джерело в Альянсі.

Інший співрозмовник ЄП повідомив, що вантаж має прибути до України вже сьогодні – для його оперативного постачання українській стороні був задіяний літак державної авіакомпанії «Україна». Сьогодні в Брюсселі перебував лише один такий літак, що перевозив офіційну українську делегацію. Таким чином, президент Порошенко після завершення візиту в буквальному сенсі має привезти в Україну військовий вантаж від НАТО.

Поделиться публикацией