ПРОВАЛ ЗС РФ НА СІВЕРСЬКОМУ ДОНЦІ ВИКЛИКАВ ШКВАЛ КРИТИКИ З БОКУ РОСІЙСЬКИХ БЛОГЕРІВ – ISW

Втрати росіян під час невдалої переправи через річку Сіверський Донець та військова некомпетентність, проявлена російським командуванням в цій переправі, похитнули довіру певної частини російських блогерів, які мають велику підтримку у їхньому суспільстві. При цьому Збройні сили України уже оголосили про контрнаступ навколо Ізюма.

Як вказує ZN.UA, про це пише американський Інститут вивчення війни, знищення українською стороною значних частин російської мотострілецької бригади, яка 11 травня намагалася перетнути понтонний міст через річку Сіверський Донець, шокувала відомих у Росії блогерів. Вони у свою чергу почали коментувати некомпетентність російських військових перед своїми сотнями тисяч підписників.

Так, російське командування направило 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії для форсування річки Сіверський Донець для оточення українських військ біля Рубіжного з північного заходу. 11 травня українська артилерія знищила російські понтонні мости та щільно зосереджені російські війська та техніку навколо них, що, як повідомляється, призвело до 485 втрат серед особового складу і пошкодження понад 80 одиниць техніки.

«Блогери, які досі вболівали за російських військових, розкритикували керівництво російських збройних сил за те, що вони не зуміли врахувати досвід війни. Вони також висловили стурбованість тим, що заяви про постійне просування від російської пропаганди ускладнює їм розуміння того, що насправді відбувається», — йдеться в аналізі подій.

Інші проросійські телеграм-канали відзначили повільний темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області, частково звинувачуючи в цьому неефективну повітряну розвідку та негативні наслідки поганого духу російських військових.

Згодом деякі Telegram-канали повідомили про критику за «неправдиве представлення» діяльності російських військових, а міноборони Росії опублікувало відео, на якому, за його словами, видно, що російські війська в свою чергу знищили українські понтонні переправи 14 травня, хоча підтвердження таким заявам немає.

«Наслідки цієї зміни тону та дискурсу цих блогерів невизначені, але можуть бути потужними. Люди, які живуть під жорсткими цензурними режимами, часто більше довіряють особам, які, здається, незалежні від уряду, але загалом приєднуються до уряду (навіть більше, ніж громадяни демократичних суспільств). Коментар цих популярних блогерів може розпалити в Росії сумніви щодо перспектив Росії у цій війні та компетентності російських військових лідерів», — зазначають аналітики.

Збройні сили України перейшли в контрнаступ на Ізюмському напрямку, щоб витіснити росіян з околиць Ізюма. При цьому за даними українського командування, російські загарбники планують нову спробу переправи через річку Сіверський Донець у Білогорівці.

Поделиться публикацией