ПОСОЛ США В УКРАЇНІ ПРОКОМЕНТУВАЛА РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО КОРУПЦІЮ В «ОБОРОНЦІ»

Повинен бути проведений аудит підприємств державного концерну «Укроборонпром» та розслідування фактів корупції, про які йдеться у третій частині розслідування журналістів проекту Bihus.Info. Про це 5 березня заявила посол США в Україні Марі Йованович на інформаційному марафоні «Діалоги у часі» в Києві.

«Уряд України має провести аудит «Укроборонпрому» та розсекретити держоборонзамовлення до максимально можливої межі. Це сприятиме прозорості й боротьбі з корупцією в оборонному секторі», — підкреслила Йованович.

Посол зазначила, що необхідно розслідувати прояви корупції в «Укроборонпромі».

Згідно з третьою частиною розслідування Bihus.Info, керівник «Укроборонпрому» Павло Букін санкціонував придбання російського авіаустаткування з багаторазовою націнкою у компанії, підконтрольній синові першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігоря та його бізнес-партнерів. Особисто Букін отримав за цю операцію 10 тисяч доларів «відкату», а Гладковський-старший – 30 тисяч доларів.

Раніше команда Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонпромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син Олега Гладковського Ігор, його друг і бізнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

26 лютого НАБУ відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері. Розслідування розпочато за ч. 5 статті 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Напередодні детективи НАБУ та прокурори САП затримали колишнього та чинного директорів підприємства «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.

«Дзеркало тижня. Україна» неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі «Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим» та статті Дмитра Менделєєва «Мародери країни відрубаних рук».

Поделиться публикацией