ПОЛЬЩА КУПУЄ ПОТУЖНІ РОЗВІДУВАЛЬНІ АЕРОСТАТИ ДЛЯ ДАЛЬНЬОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ

23 травня, 2024, 01:42. Польща підписала угоду зі Сполученими Штатами на постачання чотирьох розвідувальних аеростатів Barbara для моніторингу повітряного простору на сході та північному-сході країни, де вона межує з Білоруссю і Росією. Вартість угоди склала 960 мільйонів доларів. Обладнання допомагатиме системі протиповітряної оборони виявляти ракети літаки, безпілотники і надводні судна в радіусі понад 300 кілометрів, повідомили на сайті польського оборонного відомства.

«Польща стане другою країною в світі після США, яка використовуватиме цю систему. Її поставка і введення в експлуатацію заплановані до 2027 року. Це дуже важливо, оскільки війна в Україні показала, наскільки багатошаровою має бути розвідка», ‒ сказав міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Окрім сучасної радіолокаційної системи, включно з наземними і повітряними компонентами, польські військові отримають підтримку у логістиці, навчанні та обслуговуванні. Аеростати Barbara обладнані радарами, котрі сканують повітряний простір та земну поверхню, бортовими радарами раннього попередження зі здатністю ідентифікувати «свої-чужі» об’єкти, а також системами наземного керування. Однією з головних переваг аеростатів у порівнянні з пілотованою авіацією є можливість тривалішого часу перебування у небі та відсутності екіпажу на борту.

За інформацією Reuters, цього року Польща збільшила витрати на оборону до близько 4% внутрішнього валового продукту для зміцнення своїх збройних сил. Зокрема вона прагне інвестувати близько 2,6 мільярди доларів у захист східного кордону.

 

Поделиться публикацией