ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКОЇ СПІВПРАЦІ МАЄ СТАТИ БЕЗПЕКА В ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГІОНІ – ШМИГАЛЬ

На зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу та Міністром оборони Турецької Республіки Хулусі Акаром сторони обговорили питання двосторонньої співпраці, міжнародної політики та співробітництва у сфері оборони та безпеки.

Про це 18 грудня ц.р. повідомив Урядовий портал.

На зустрічі також були присутні Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр оборони України Андрій Таран, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та інші поважні особи.

Прем’єр-міністр привітав проведення політико-безпекових консультацій на рівні керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств України й Турецької Республіки у форматі «Квадрига». За його словами, це свідчить «про особливий характер партнерства між країнами».

Глава уряду також підкреслив, що Турецька Республіка є надійним партнером України та відіграє важливу роль у системі збереження стабільності та безпеки в Чорноморському регіоні.

«Одним із пріоритетних напрямів українсько-турецької взаємодії має стати безпекова ситуація в Чорноморському регіоні. Адже саме стабільність і безпека є запорукою успішного розвитку ділових контактів і міжнародної торгівлі в цілому», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр висловив сподівання, що тематика деокупації АР Крим та Донбасу залишатиметься у фокусі уваги двосторонньої співпраці України й Туреччини. Він також подякував Турецькій Республіці за готовність взаємодіяти в межах Кримської платформи.

Під час зустрічі Денис Шмигаль наголосив, що одним з найважливіших питань порядку денного двосторонніх відносин України й Туреччини є завершення переговорів щодо укладення Угоди про вільну торгівлю. За його словами, за результатами візиту до Туреччини були дані доручення відповідним міністерствам і відомствам України, які мають вжити додаткових заходів, аби завершити переговори якнайшвидше.

«Впевнений, що збільшення річного товарообігу між нашими країнами щонайменше до 10 млрд доларів є хорошою метою для розширення нашого економічного співробітництва», — зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр також підкреслив незмінність євроатлантичного курсу України та подякував Турецькій Республіці за підтримку рішення НАТО щодо залучення України до програми «Партнерство розширених можливостей».

Очільник уряду висловив вдячність Турецькій Республіці за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

 

 

Поделиться публикацией