НІМЕЧЧИНА ГОТУЄТЬСЯ ЗАПРОВАДИТИ ЖОРСТКІ УМОВИ ЕКСПОРТУ ЗБРОЇ. ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНІ

Оборонна промисловість Німеччини готується до істотних труднощів через обмеження експорту зброї, що заплановані новим урядом країни.

«Перші заяви членів нового федерального уряду вказують на те, що в найближчому майбутньому експорт озброєнь до країн, що не входять до складу ЄС і НАТО, практично не повинен більше розглядатися», — зазначив Ганс-Крістоф Ацподін (Hans Christoph Atzpodien), генеральний директор Федерального об’єднання підприємств оборонної промисловості та фірм, що виробляють обладнання для забезпечення безпеки (Bundesverband der Deutschen Sicherheits-und Verteidigungsindustrie, BDSV). Його слова процитувало 3 січня агентство dpa.

 

Можливі зазори у постачанні закриватимуться іншими державами, а участь німецьких компаній у європейських збройових проектах скорочуватиметься, попередив Ацподін.

 

Нова правляча коаліція у ФРН, що складається з соціал-демократів, «зелених» та вільних демократів, раніше говорила, що має намір обмежити експорт озброєнь до держав, що знаходяться поза межами Європейського Союзу та НАТО. Для більш ефективного контролю планується ухвалити відповідний закон. В даний час для видачі дозволів на експорт зброї із ФРН достатньо лише політичних рекомендацій.

 

Ханс-Крістоф Ацподін побоюється, що новий закон ускладнить умови міжнародного співробітництва німецьких виробників і наполягає на загальноєвропейському рішенні. На його думку, «виключно національним підходом» проблему не врегулювати.

 

Колишній уряд Німеччини на чолі з Ангелою Меркель (Angela Merkel) за останні дев’ять днів при владі дозволив експортувати зброю та озброєння майже на 5 млрд євро — більше, ніж за дев’ять попередніх місяців 2021 року. При цьому левова частка озброєнь призначена для Єгипту — країни, яку критикують за порушення прав людини та втручання у конфлікти у Лівії та Ємені.

 

Новий міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок (Annalena Baerbock) 26 грудня 2021 року закликала посилити правила, на підставі яких у Німеччині видаються відповідні дозволи. «Ми як коаліція дали ясно зрозуміти, що уважно вивчимо політику, що існувала останніми роками, у сфері експорту озброєнь. Тому ми працюємо над законом про контроль над експортом озброєнь, який прояснить, на підставі яких критеріїв мають видаватися дозволи», — зазначила Бербок.

Поделиться публикацией