ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ У ЗС УКРАЇНИ ПЕРЕБУВАЄ ПІД ПОВНИМ КОНТРОЛЕМ МЕДИЧНИХ ОРГАНІВ — ІВАН РУСНАК

В Міноборони України відбулася робоча під головуванням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з керівниками структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу стосовно заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції у Збройних Силах України.

Про це 17 березня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

Під час наради Іван Руснак поінформував про відповідні рішення державних органів влади стосовно першочергових заходів із запобігання поширенню в країні коронавірусу COVID-19, а також довів до особового складу порядок виконання в оборонному відомстві та Збройних Силах цих рішень.

Перший заступник Міністра оборони наголосив, що немає жодних підстав для панічних настроїв у військах та підкреслив, що ситуація у Збройних Силах України перебуває під повним контролем керівництва та відповідних медичних органів оборонного відомства.

Говорячи про карантинні заходи у військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти України, Іван Руснак вкотре нагадав, що у військових вишах перебувають близько 14 тисяч слухачів і курсантів, які продовжать навчальний процес, але із суворим дотриманням вимог карантину.

— Усі курсанти продовжать навчання за своїми програмами. При цьому ми відмінили офіційні заходи та шикування у ВВНЗ. На особливому контролі перебуває процес харчування та проведення санітарно-гігієнічних заходів із залученням особового складу військових вишів, — зазначив Іван Руснак.

Він поставив завдання Командуванню Медичних сил організувати постійний моніторинг стану температури особового складу у військових навчальних закладах. Зокрема, навчання у вишах проводити у групах, які формувати у кількості не більше 10 осіб, для чого задіяти увесь викладацький склад.

Також перший заступник Міністра доручив через військових аташе отримати інформацію та тримати контакт із 95 військовими та працівниками, які навчаються за кордоном, а також 30 армійськими спортсменами, які перебувають за межами України.

— Якщо в них виникне бажання повернутися в Україну, організувати це у спосіб доведений Міністерством закордонних справ, — підкреслив він. — До прикладу: четверо наших курсантів-моряків, які навчаються в Італії, прийняли рішення не повертатися сюди, а залишилися на навчанні. Вони написали рапорти та передали командувачу ВМС, що всі питання вони узгодили з керівництвом академії і залишаються там.

Перший заступник Міністра вкотре нагадав, що додому було відправлено ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна та Військово-Морського ліцею ім. віцеадмірала Володимира Безкоровайного, а також тих, хто навчався на курсах у Національному університеті оборони України та інших військових вишах.

За підсумками наради, усім командувачам та начальникам Головних управлінь, Департаменту військової освіти і науки, Державній спецслужбі транспорту поставлено завдання максимально оперативно інформувати тих, хто продовжує навчання, про реальну ситуацію, що склалася. Також Іван Руснак доручив Генеральному штабу та Військовій службі правопорядку у Збройних Силах України налагодити взаємодію із силовим блоком держави, та організувати оперативний обмін інформацією.

— Головне для кожного командира та начальника — уберегти людей, — наголосив перший заступник Міністра оборони Іван Руснак.

Поделиться публикацией