МІНІСТР ОБОРОНИ ВИСТУПАЄ ЗА СКОРОЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИЗОВУ ДО АРМІЇ

Міністр оборони України Андрій Загороднюк виступає за скорочення терміну призову до армії і за залучення солдатів строкової служби до служби за контрактом.

Таку інформацію 21 січня ц.р. повідомив Цензор.нет, посилаючись на його заяву в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Я за те, щоб залучати широкі верстви населення до армійської служби. Це має бути в нашій стратегії. Політика ще напрацьовується. Готового рішення ще немає, наразі ми працюємо з Генштабом і з українськими незалежними аналітичними центрами над новою концепцією. У тому вигляді, в якому строкова служба зараз, вона не має залишатися, тому що це не працює», — сказав Загороднюк.

За його словами, строкова служба не має значного впливу на здатності Збройних сил України. «У нас зараз строкової служби — приблизно 10%. Тобто вона не відіграє особливо великого впливу на здатності (Збройних сил), тим більше військовослужбовці строкової служби не виконують завдань у зоні проведення Операції об’єднаних сил», — пояснив Загороднюк.

За його словами, якщо зменшити термін служби в українській армії і ввести якісну підготовку солдатів, набагато більше з них підписуватимуть контракт про подальшу службу.

«Звісно, є сенс зменшувати термін. Багато хто не хоче, тому що це дуже довго, у них є якісь життєві плани і так далі. Якщо ми введемо систему, коли це буде набагато менший термін — це буде якісна підготовка, служба в бойових частинах — але не в зоні ООС, — де вони отримають досвід. Якщо ми зможемо кваліфіковано це подати як абсолютно унікальний життєвий досвід, людина буде підготовлена, пояснити, що в житті це буде дуже корисно і фізично, і морально, і з точки зору підготовки, — відсоток тих, хто залишиться, буде набагато більше. Але це буде цілком інша система, тому що цю систему реформувати надзвичайно важко. Набагато легше побудувати взагалі нову», — сказав міністр

Поделиться публикацией