МЕРКЕЛЬ ПІДТРИМАЛА ІДЕЮ МАКРОНА ПРО СТВОРЕННЯ АРМІЇ ЄВРОСОЮЗУ

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель публічно підтримала пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона щодо створення загальноєвропейської армії, а також закликала партнерів по Євросоюзу підтримати ідею створення Ради Безпеки ЄС.
«Нам слід — я говорю це абсолютно свідомо, спираючись на розвиток подій останніх днів — нам слід працювати над ідеєю одного разу створити справжню європейську армію», — заявила голова уряду Німеччини в ході виступу в Європейському Парламенті у вівторок, 13 листопада.
Меркель підкреслила, що європейська армія має стати не противагою, а доповненням до Збройних сил НАТО.
«Загальна європейська армія покаже світу, що між європейськими націями ніколи більше не буде війни», — зазначила канцлер.
Депутати Європарламенту зустріли заяви Меркель оплесками.
Вона також нагадала про ініціативу створення Ради Безпеки ЄС, яку було озвучено лідерами Німеччини і Франції ще в червні.
«Я запропонувала, щоб ми сформували європейську Раду Безпеки з країнами-учасниками на основі ротації, в якій важливі рішення можуть бути швидше підготовлені», — додала Меркель.
Нагадаємо, 6 листопада президент Франції Еммануель Макрон запропонував створити єдину армію Євросоюзу до 2020 року. Макрон назвав нинішню Європу «занадто слабкою, занадто повільною, дуже неефективною».
На думку президента Франції, вихід США з договору РСМД завдасть найбільшої шкоди Євросоюзу, який не зможе захистити себе без «реальної європейської армії».
Президент США Дональд Трамп розкритикував пропозицію Макрона, назвавши її образливим. Генсек НАТО Йенс Столтенберг також скептично поставився до ініціативи створення армії ЄС, вказавши на неприпустимість дублювання функцій нової структури з функціями НАТО.
У червні Макрон і федеральний канцлер Німеччини Меркель запропонували партнерам по Євросоюзу обговорити створення Ради Безпеки ЄС для більш швидкого й ефективного прийняття рішень у сфері зовнішньої політики та політики безпеки.
В Євросоюзі почали обговорювати можливість створення спільних збройних сил ще у 2015 році. Єврокомісія запевнила, що підтримує створення єдиної армії ЄС. У відомстві зазначили, що єдина європейська армія «дасть чіткий сигнал Росії» до розуміння того, що ЄС як організація серйозно ставиться до відстоювання цінностей Євросоюзу.

Поделиться публикацией