КОМІТЕТ ВР НЕ ПІДТРИМАВ ПОДАННЯ ПРЕЗИДЕНТА ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛТОРАКА

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони не підтримав подання Президента України Володимира Зеленського про звільнення міністра оборони Степана Полторака. Таке рішення члени комітету ухвалили на засіданні у середу.

Про це 5 червня ц.р. повідомив Укрінформ.

«До озвучення Президентом своєї позиції щодо наступного міністра оборони не підтримувати проект постанови про звільнення Полторака Степана Тимофійовича з посади міністра оборони», — оголосив голова комітету Сергій Пашинський.

У засіданні комітету брав участь представник Президента Руслан Стефанчук, щоб обґрунтувати необхідність подання про звільнення Полторака.

«Внесення — у межах конституційних повноважень Президента, який діє в порядку, передбаченому статтею 85 і 106 Конституції України. Що стосується доцільності, я думаю, це виключна компетенція Президента — він її обґрунтував», — сказав Стафанчук.

Водночас на запитання членів комітетів, чому від Президента немає одночасного подання кандидатури нового міністра оборони, Стефанчук пояснив, що такого не передбачено жодним нормативно-правовим актом та Конституцією України.

«Але з практики я вам гарантую, що як тільки буде задоволено це подання, одразу буде внесено подання на наступного міністра оборони», — додав Стефанчук.

Водночас участь у засіданні брав і міністр оборони Степан Полторак, який наголосив, що готовий виконувати свої обов’язки, доки ВР не прийме рішення про його звільнення. Також міністр наголосив, що готовий допомагати новому керівництву оборонного відомства у разі, якщо його знання і досвід будуть потрібні.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради подання про звільнення Полторака з посади міністра оборони, а також Павла Клімкіна — з посади міністра закордонних справ та Василя Грицака — з посади голови СБУ.

Поделиться публикацией