ЕКСПОРТ РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЇ СТАБІЛЬНО ПАДАЄ — SIPRI

Доходи від експорту російського озброєння — це одне з основних джерел заробітку Москви — в останні роки демонструють стійку тенденцію до зниження; у 2014-2018 роках експорт російської зброї впав на 17 відсотків порівняно із попереднім п’ятирічним періодом, свідчать дані дослідження Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), оприлюднені у понеділок, 11 березня.

Експерти впевнені, що свою роль зіграли не тільки санкції, а й падіння закупівель з боку ряду основних клієнтів Москви — наприклад, Індії (традиційно цікавиться авіацією і танками виробництва РФ) та Венесуели (основний споживач російської стрілецької зброї та систем ППО).

Тим не менш, у попередні роки російський збройовий бізнес набрав таких обертів, що навіть зараз Росія залишається другим за величиною експортером зброї у світі після США, Москва контролює 21 відсоток світового ринку. Однак при цьому розрив з США у обсягах торгівлі значно збільшився — з 12 до 15 відсотків.

США контролює 36 відсотків світового збройового ринку. Продукція американських виробників продається як мінімум у 98 країн, причому більше половини постачань йде до країн Близького Сходу.

На світовому ринку озброєнь стабільно домінують американські компанії. На першому місці у світовому списку ста найбільших виробників зброї котрий рік поспіль перебуває американський концерн Lockheed Martin, чий дохід у 2017 році склав 44,9 мільярда доларів США. За ним йдуть корпорації Boeing та Raytheon.

Як повідомлялось, ДК «Укроборонпром» у 2017 році опустився в рейтингу світових виробників на 10 позицій. Це єдина українська компанія, яка потрапила в цей рейтинг, зайнявши 72 місце.

Поделиться публикацией