ГПУ ОГОЛОСИЛА ПРО ПІДОЗРУ ЕКС-КЕРІВНИКАМ «УКРСПЕЦЕКСПОРТУ», В ТОМУ ЧИСЛІ КОЛИШНЬОМУ МІНІСТРУ

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишнім керівникам підприємства «Укрспецекспорт», який входить до складу державного концерну «Укроборнпром», повідомила 25 березня у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. Екс-керівників підозрюють у незаконному заволодінні понад 23 млн дол.

«Повідомлено про підозру колишнім керівникам ДК «Укрспецекспорт», які упродовж 2010-2012 років шляхом зловживання своїм службовим становищем через укладання угоди про співробітництво з іноземною компанією зареєстрованою в Об’єднаних Арабських Еміратах, з метою виключно забезпечення документального оформлення фіктивних господарських відносин та протиправного перерахування грошових коштів без виконання будь-яких робіт та надання послуг ДК «Укрспецекспорт» по зовнішньоекономічних контрактах, заволоділи грошовими коштами на суму 23 870 458 дол. США, що згідно офіційного курсу НБУ на час вчинення злочину становить 190 062 578 грн., тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України», — написала Сарган.

Вона додала, що підозрюваних оголосили у розшук. При цьому колишні керівники «Укрспецекспорту» перебувають у розшуку за постановами інших правоохоронних органів.

«Водночас, у період реалізації злочинного плану по заволодінню вказаними грошовими коштами, один із підозрюваних колишній керівник ДК «Укрспецекспорт» був призначений на посаду керівника ДК «Укроборонпром», а у подальшому Міністром оборони України», — зазначила Сарган.

У період з 2010 по 2011 рр. «Укрспецекспорт» очолював Дмитро Саламатін. У 2011 році він був призначений гендиректором «Укроборонпрому», а у 2012 році – міністром оборони України.

Вона нагадала, що Головна військова прокуратура ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

 

Поделиться публикацией