В УКРАЇНІ УСПІШНО ЗАВЕРШИЛИСЯ ВИПРОБУВАННЯ АЕРОЗОЛЬНОГО ГЕНЕРАТОРА, ЩО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ МАСКУВАННЯ ОЗБРОЄННЯ

На полігоні Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» успішно завершилися фінальні випробування промислового зразка аерозольного генератора, що можна використовувати для маскування озброєння і техніки ЗСУ.

Про це 14 червня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

В повідомлені йдеться, що група викладачів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на чолі з завідувачем кафедри загальної електротехніки полковником запасу Костянтином Коритченком понад рік працювали над цим винаходом, який вже неформально охрестили «диводимоагрегатом».

– Я прослужив у Збройних Силах понад 27 років і добре знаю потреби військ РХБ захисту, – каже Костянтин Коритченко. – У моєму «арсеналі» понад 10 різних винаходів, більшість з яких розробив ще під час служби у Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ». Ця ж технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією.

Він додав, що головна особливість агрегату – простота конструкції, мобільність та висока ефективність використання у надскладних умовах.

– Вивчаючи досвід російсько-української війни, наша наукова група зрозуміла, яку шкоду наносять ворожі БПЛА. Наш генератор дозволяє створювати такі аерозольні завіси над бойовими машинами, що унеможливлює виявлення бойової техніки з повітря. Нетривалий час приведення до застосування дозволяє оперативно виконувати поставлені завдання. А автономність роботи аерозольного генератора убезпечує обслугу, яка розміщується на віддалі від нього. Упровадження нової технології подрібнення аерозолю замість випаровування робить такий генератор пожежобезпечним, – пояснив полковник запасу.

Результати випробування «диводимоагрегату» повністю задовольнили викладачів НТУ «ХПІ». Тому зразок техніки тепер повезуть до Києва для участі у виставці «Зброя та безпека – 2021».

До речі, цей пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпилити антисептичний засіб на великій площі.Отже, аерозольний генератор є багатофункціональним і це лише піднімає його значимість.

– Варто сказати, що науковці НТУ «ХПІ» під час тривалих пошуків і праці над генератором навчилися керувати таким небезпечним явищем, як детонація. У розробленому зразку відбувається детонація суміші бензину з повітрям з періодичністю 25 разівза секунду. Саме детонаційна хвиля подрібнює речовину для аерозолеутворення. Також детонаційне згорання робить установку дуже потужною, бо тиск в ударній хвилі перевищує 25 атмосфер, а повна потужність генератора досягає 50 кВт., – уточнив Костянтин Коритченко.

Нині полковник запасу працює над іншими технічними розробками.

– Ми всі патріоти й дуже хочемо, щоб наші винаходи сприяли зміцненню Українського війська. Тож, ми не припинятимемо свої наукові старання, – пообіцяв Костянтин Коритченко.

 

Поделиться публикацией